Team Group T-Force Delta Max 500 GB - test SSD SATA z podświetleniem RGB

Team Group T-Force Delta Max 500 GB - test SSD SATA z podświetleniem RGB

Team Group T-Force Delta Max 500 GB - Podsumowanie

Na szczęście w ostatecznym rozrachunku okazało się, że T-Force Delta Max nie jest tylko kolejnym dyskiem SSD SATA w stylu HyperX Fury RGB, który upiększony został iluminacją w standardzie RGB, by ukryć inne niedostatki. Produkt od Team Group ma dużo więcej do zaoferowania i poza świetnym wykonaniem oraz przepięknie zrealizowanym wielobarwnym adresowalnym podświetleniem dostarcza nam także satysfakcjonującą wydajność, co jest przecież dużo ważniejszym aspektem niż wygląd. Nie zmienia to jednak faktu, że dla fanów upiększania wnętrza swoich komputerów za pomocą LED-ów, Delta Max stanowić będzie wizualną ucztę (szczególnie po zsynchronizowaniu podświetlenia dysku z innymi komponentami) i obiekt zazdrości kolegów, ponieważ choć nie jesteśmy zwolennikami upychania podświetlania wszędzie, gdzie tylko się da, w tym przypadku ma ono swój urok. Cieszy także fakt, że producent zadbał o kwestię zabezpieczenia dysku przed przegrzewaniem ze strony diod RGB i te nie są umieszczone bezpośrednio na laminacie, co zapobiega występowaniu throttlingu. Temperatury rzeczywiście nie stanowią tu problemu, czego nie mozna powiedizeć o innych komkurentach z systemem RGB.

Produkt od Team Group ma dużo więcej do zaoferowania poza świetnym wykonaniem oraz przepięknie zrealizowanym wielobarwnym adresowalnym podświetleniem i dostarcza nam także satysfakcjonującą wydajność.

Team Group T-Force Delta Max 500 GB - Podsumowanie

Wydajność T-Force Delta Max nie rozczarowuje, przynajmniej w istotniejszych rzeczywistych testach, ponieważ model ten nie jest królem „syntetyków” i słabo radzi sobie w tego typu benchmarkch, ale jak wiadomo jest to pusty tytuł, który nie ma praktycznie żadnego znaczenia dla użytkowników. Na szczęście kopiowanie, instalacja czy wczytywanie gier oraz operacje na aplikacjach użytkowych wypadają przeważnie bardzo dobrze, a nie odnotowaliśmy istotnego spadku wydajności nawet przy 80% zapełnieniu dysku. Gorzej ma się sprawa wielozadaniowości, ponieważ wykonując kilka operacji w jednym czasu dysk łapie wyraźną zadyszkę. Biorąc to wszystko pod uwagę, możemy polecić dysk T-Force Delta Max nie tylko graczom, ale też innym użytkownikom, którym zależy na podkręceniu stylu swojego PC za sprawą podświetlanych podzespołów. Jest to bowiem jeden z najbardziej przykuwających oko dysków SSD klasy SATA, który przy okazji nie odstaje zbyt mocno od najwydajniejszych modeli na pamięciach TLC. 

Team Group T-Force Delta Max 500 GB

 Bardzo dobre wykonanie, świetnie zrealizowane podświetlenie RGB, solidna wydajność w większości rzeczywistych zastosowań, brak throttlingu, brak spadków wydajności po zapełnieniu, możliwość synchronizacji podświetlenia z innymi podzespołami, lustrzana obudowa prezentuje się bardzo dobrze nawet bez iluminacji 

 Łapie zadyszkę w trakcie wielozadaniowości i po przekroczeniu buforu SLC, stylowy wygląd odbija się dość mocno na cenie

Cena (na dzień publikacji): 399 zł

Gwarancja: 36 miesięcy

Ten produkt kupisz w:

 

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Team Group T-Force Delta Max 500 GB - test SSD SATA z podświetleniem RGB

 0