Team Group T-Force Delta Max 500 GB - test SSD SATA z podświetleniem RGB

Team Group T-Force Delta Max 500 GB - test SSD SATA z podświetleniem RGB

W pierwszej połowie tego roku testowaliśmy dysk Fury RGB od HyperX, który jak sama nazwa wskazuje mógł się pochwalić podświetleniem RGB. Podobny nośnik jakiś czas temu wypuściła na rynek firma Team Group w ramach swojej gamingowej marki T-Force (model Delta RGB), ale tym razem tajwański producent poszedł jeszcze o krok dalej. Co prawda ponownie chodzi o nośnik SATA z wielobarwnym podświetleniem, ale zamiast kilku akcentów z efektem RGB, mamy tu do czynienia z iluminacją niemal na całej lustrzanej powierzchni górnego panelu. To właśnie wygląd stanowić ma tu główny wabik na graczy, czyli grupę, która lubuje się w tego typu przyozdabianiu swojego komputera. Pod względem specyfikacji istotnym ograniczeniem jest tu bowiem interfejs SATA III, który praktycznie doszedł już do granic swoich możliwości, a różnice pomiędzy poszczególnymi modelami, przynajmniej na papierze, są niewielkie.   

T-Force Delta Max przyciąga wzrok przerośniętym modułem adresowalnego podświetlenia RGB LED, ale sprawdzimy także czy nie zawodzi w kwestii wydajności i nie ma problemu z temperaturami. 

T-Force Delta Max przyciąga wzrok przerośniętym modułem adresowalnego podświetlenia RGB LED, który domyślnie ma ustawiony tęczowy efekt płynnego przechodzenia kolorów, ale korzystając z oprogramowania wiodących producentów płyt głównych, takiego jak Asus Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion, MSI Mystic Light Sync czy ASRock Polychrome Sync, możemy nim dowolnie sterować i zsynchronizować z innymi komponentami, które wspierają tego typu rozwiązania. Poza tym, T-Force Delta Max to dość standardowy 2,5-calowy nośnik SSD, aczkolwiek jest on nieco grubszy od typowych 7 mm modeli, ponieważ mierzy 9,5 mm wysokości, co oznacza, że nie zmieści się w laptopie. Jest to jednak o tyle uzasadnione, że raczej nikt o zdrowych zmysłach nie będzie kupować tego typu podświetlanego dysku, żeby umieścić go wewnątrz notebooka, gdzie nie będzie mógł tego docenić.

Model T-Force Delta Max 250 GB T-Force Delta Max 500 GB T-Force Delta Max 1 TB
Pamięci 64-warstwowe TLC 3D NAND flash od Samsunga 64-warstwowe TLC 3D NAND flash od Samsunga 64-warstwowe TLC 3D NAND flash od Samsunga
Kontroler Silicon Motions SM2258 Silicon Motions SM2258 Silicon Motions SM2258
Maksymalna odczyt sekwencyjny 560 MB/s 560 MB/s 560 MB/s
Maksymalna zapis sekwencyjny 500 MB/s 510 MB/s 510 MB/s
Losowy odczyt danych 4K 90 000 IOPS 90 000 IOPS 90 000 IOPS
Losowy zapis danych 4K 75 000 IOPS 80 000 IOPS 80 000 IOPS
TBW 60 TB 120 TB 240 TB

Test Team Group T-Force Cardea II - wydajny SSD M.2 w oryginalnej formie

Nowy nośnik od Team Group korzysta z interfejsu SATA 6 Gb/s i jest dostępny w trzech wersjach pojemnościowych: 250 GB, 500 GB i 1 TB. Wyposażony został w popularne kości 3D NAND TLC oraz nie najświeższy już 4-kanałowy kontroler Silicon Motions SM2258. Deklarowane przez producenta wyniki wydajności także są dość standardowe, ponieważ T-Force Delta Max w sekwencyjnym odczycie oferować ma 560 MB/s, a zapisie 510 MB/s, natomiast losowy odczyt 4K osiąga do 90K IOPS, a zapis 80K IOPS. Wskaźnik TBW dla 500 GB modelu wynosi natomiast 120 TB. Jak to jednak w życiu bywa, za błyskotki trzeba trochę dopłacić, więc T-Force Delta Max w testowanej przez nas 500 GB wersji kosztuje 359 zł.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Team Group T-Force Delta Max 500 GB - test SSD SATA z podświetleniem RGB

 0