Motorola moto g51 5G - Oprogramowanie, audio i bateria
Software
Podobnie jak recenzowane przeze mnie jakiś czas temu moto g100, a także ostatnie moto g60, nowa propozycja Motoroli również działa pod kontrolą czystej wersji Androida 11, więc większość funkcjonalności i możliwości personalizacji pochodzi właśnie z tego systemu operacyjnego. Motorola dodała jednak od siebie nieco opcji, znajdziemy je zarówno z poziomu ustawień systemowych, jak i zebrane w intuicyjnej aplikacji Moto - mowa choćby o wspomnianych przy okazji ekranu Stylach, tapetach, ustawieniach wyświetlacza, trybie do grania (Gametime) i multimediów (elementy sterujące), a także gestach i swoistym przewodniku po funkcjonalnościach systemu Android 11, który zawiera wiele przydatnych wskazówek.
Audio i łączność
W zakresie prowadzenia rozmów telefonicznych moto g51 5G sprawuje się bez zarzutu, obie strony słyszą się głośno i wyraźnie. Nie odnotowałam też żadnych problemów podczas korzystania z internetu, sygnał był silny i stabilny zarówno po WiFi (2.4/5 GHz), jak i przy łączności komórkowej. Do dyspozycji mamy jeszcze NFC do płatności zbliżeniowych, nawigację (GPS, AGPS, LTEPP, SUPL, GLONASS, Galileo), Radio FM, a także Bluetooth 5.0, dzięki któremu bez problemu sparujemy smartfon z głośnikami, inteligentnymi zegarkami, opaskami czy słuchawkami, choć nie jesteśmy oczywiście ograniczeni do tych bezprzewodowych, bo moto g51 5G oferuje także złącze USB typu C oraz 3,5 mm jack. W jakieś słuchawki wyposażyć się jednak trzeba, bo choć głośnik multimedialny sprawdzi się do obejrzenia jakiegoś filmiku ze śmiesznym psem czy kotem, to do słuchania muzyki czy oglądania filmów nie polecam - gra płasko, jest relatywnie cichy, a przy wyższej głośności zaczyna trzeszczeć.
Bateria
Zupełnie inaczej jest zaś z czasem pracy na baterii, bo to z kolei duża zaleta moto g51 5G. Przy moim typowym użytkowaniu mogłam się cieszyć nawet 3 dniami bez ładowania, a podczas bardziej intensywnego testowego 2 dni nie stanowiły większego problemu i myślę, że tak będzie właśnie u większości aktywnych użytkowników. I całe szczęście, bo choć producent nazywa dołączoną 10 W ładowarkę szybką, to pełne naładowanie tego ogniwa o pojemności 5000 mAh zajmuje ponad dwie i pół godziny (26% po 30 min ładowania), więc lepiej, żeby w środku dnia nie zabrakło nam nagle mocy. W benchmarku baterii PCMark for Android, który ostatnio wykonujemy, smartfon uzyskał wynik 15 godzin i 28 minut.
Czas ładowania moto g51 5G:
- 15 min - 12%
- 30 min - 26%
- 45 min - 38%
- 60 min - 49%
- 90 min - 71%
- 160 min - 100%
Pokaż / Dodaj komentarze do: Telefon za tysiaka z ekranem 120 Hz? Z moto g51 5G to możliwe