Test ACTINA PACT - PC dla gracza z AMD Ryzen 2700X i GeForce GTX 1070

Test ACTINA PACT - PC dla gracza z AMD Ryzen 2700X i GeForce GTX 1070

ACTINA PACT to dość standardowy komputer złożony praktycznie tylko z części ogólnodostępnych na rynku. Podobnych produktów na rynku jest wiele i prawie każdy sklep komputerowy czy dystrybutor ma w swoim portfolio swoje własne komputery w postaci gotowych zestawów. Trzeba jednak ocenić takie elementy, jak dobór komponentów, kultura pracy, jakość montażu czy sposób, w jaki rozwiązano chłodzenie wnętrza obudowy. Jeśli chodzi o to pierwsze, procesor AMD Ryzen 7 2700X być może nie jest optymalnym wyborem do gier, a raczej do zastosowań półprofesjonalnych (co dość dobrze pokazały nasze testy, w grach wypadał czasem słabiej nawet od Core i7 7700K, jednocześnie mocno nadrabiając w innych zastosowaniach), ale przy obecnych cenach Core i7 8700K spowodowanych problemami Intela z dostawami jest to dość rozsądna opcja. Jeśli chodzi o płytę główną, to producent mógł się bardziej postarać i wybrać taką z lepszym układem audio - w końcu PACT to seria dość elitarna w portfolio marki. Nie wykorzystano też jednego z atutów zastosowanej płyty, jaką jest możliwość podłączenia do niej pasków LED oraz wentylatorów RGB i sterowania nimi za pomocą oprogramowania (MSI Mystic Light) z poziomu systemu Windows. Zamiast tego zastosowano osobny kontroler, co też jest dobrym rozwiązaniem i pozwala uzyskać naprawdę ciekawe i atrakcyjne efekty, aczkolwiek paski LED w komputerze tego typu byłyby wskazane, dodatkowo podkręciłyby i tak atrakcyjny wygląd. Nie mamy zarzutów co do doboru pamięci RAM, moduły G.Skill Trident Z DDR4-3600 nawet ustawione w tryb DDR4-3333 CL16 to bardzo dobrzy kompani dla procesorów AMD Ryzen. Wszystko jest zamknięte w obudowie IN WIN 303 z hartowanym szkłem na boku. To solidna i ciekawa obudowa, która pozwala na ekspozycję wnętrza komputera. I tutaj nie mamy żadnych zarzutów - komputer w trakcie pracy prezentuje się bardzo ładnie. 

W temacie kultury pracy można jednak troszkę ponarzekać. Producent zastosował do chłodzenia procesora pętlę chłodzenia cieczą (AIO) Fractal Design Celsius S36, nie wykorzystał jednak dołączonych do niej wentylatorów, a w ich miejsce wstawił wentylatory RGB Lian Li BORA PWM. Można było je wykorzystać w podłodze obudowy, aby tłoczyły chłodne powietrze do jej wnętrza. Być może wtedy karta graficzna (GAINWARD GeForce GTX 1070 DUAL FAN) pracowałaby po dłuższym obciążeniu troszkę ciszej, bo hałas na poziomie przekraczającym 40 dBA jest już jednak nieco dokuczliwy. Obudowa IN WIN 303 jest z resztą tak skonstruowana, żeby mieć wentylatory tłoczące chłodne powietrze właśnie w podłodze, bo z przodu nie ma takiej możliwości, gdyż jest on zabudowany. Nie mamy zastrzeżeń co do jakości montażu, jest on dość poprawny, choć troszkę szkoda, że nie wykorzystano przejściówek na wiązki kabli z jakimiś ładnymi oplotami. Kabelki od zasilacza w formie czarnych tasiemek (Thermaltake Smart Power 750W) są jednak starannie pospinane w taki sposób, że całość wygląda estetycznie. Można było jednak pokusić się o ułożenie chłodnicy wężami do tyłu obudowy, być może wtedy całość prezentowałaby się jeszcze efektowniej. A jeśli chodzi o akcesoria dołączane do komputera, producent dokłada wiązki kabli od zasilacza i bardzo dobrze, bo w razie konieczności rozbudowy w przyszłości, możemy bez problemu dołożyć dodatkową wiązkę zasilającą dla karty graficznej czy dysków SATA. Dostajemy także instrukcję od płyty głównej, płytę DVD ze sterownikami i oryginalny kartonik z systemem Windows 10 (jeśli zamawialiśmy komputer z systemem).

ACTINA PACT (Ryzen 7 2700X + GeForce GTX 1070 8 GB)

  Dobra wydajność w grach i rewelacyjna w zastosowaniach półprofesjonalnych, trafnie dobrana obudowa, dobrze dobrane i właściwie ustawione pamięci RAM, wysokiej klasy pętla chłodzenia cieczą na procesorze, wentylatory RGB renomowanej firmy Lian Li z wieloma ciekawymi efektami, możliwość modernizacji zestawu w przyszłości (nie ma tu niestandardowych części, producent dołącza całe okablowanie zasilacza niewykorzystane podczas montażu komputera), wysoka staranność przy montażu

Wentylacja wnętrza obudowy mogłaby być troszkę lepsza... , ... gdyż poprawiłoby to kulturę pracy, która nie jest rewelacyjna, dość dyskusyjny wybór płyty głównej - mógłby to być odrobinę wyższy model

Cena zestawu: około 6999 zł

Gwarancja: 36 miesięcy D2D

Do testu dostarczył:

 

Komputery Actina możecie obejrzeć i sprawdzić w akcji na naszym stoisku na PGA2018 w Poznaniu. Znajdziecie nas w pawilonie 5 na stoisku nr 6, zaraz obok Red Bull M.E.O. Serdecznie zapraszamy.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test ACTINA PACT - PC dla gracza z AMD Ryzen 2700X i GeForce GTX 1070

 0