Test ACTINA PACT - PC dla gracza z AMD Ryzen 2700X i GeForce GTX 1070

Test ACTINA PACT - PC dla gracza z AMD Ryzen 2700X i GeForce GTX 1070

Actina to marka należąca do ACTION, największego w Polsce dystrybutora elektroniki użytkowej. Początkowo była kojarzona wyłącznie z komputerami biurowymi i w znacznej mierze skoncentrowana na zamówieniach publicznych. Kto niedawno chodził do szkoły albo często bywa w urzędach administracji państwowej, z pewnością głównie stamtąd ją kojarzy, bo ACTION dostarczyło do tego typu placówek setki tysięcy sztuk PC. Jednak od jakiegoś czasu komputery tej marki są także w sprzedaży detalicznej i mają zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników - także tych, którzy lubią grać na swoim pececie. Marka Actina firmuje też drużynę esportową CS:GO oraz Fortnite o nazwie PACT i to stąd właśnie nowa seria komputerów o takiej właśnie nazwie. Co ciekawe, nie są to komputery o określonych specyfikacjach, możliwych konfiguracji jest bardzo wiele, a dzisiaj przetestujemy jedną z nich. Będzie ona oparta o topowy obecnie procesor AMD, 16 GB bardzo szybkiej pamięci operacyjnej RAM DDR4 oraz GeForce GTX 1070.  

Actina to polska marka komputerów należąca do ACTION, od stosunkowo niedługiego czasu oferująca komputery dla graczy. Mają one spełniać wymagania także tych najbardziej wymagających, jak zawodnicy drużyny esportowej PACT, która jest firmowana właśnie przez markę Actina.

 

Specyfikacja początkowo może wydawać się dziwna, ale po porządnym przewertowaniu cenników nabiera sensu. Mimo że w grach z reguły to procesory Intela są tymi wydajniejszymi, to w praktyce z racji bardzo kiepskiej podaży są ostatnimi czasy jednostkami bardzo przepłaconymi. Ze złej sytuacji Intela w najbliższych miesiącach z pewnością skorzysta AMD, bo jego procesory są znacząco tańsze od konkurentów Intela i jednocześnie niewiele wolniejsze - w szczególności, jeśli zastosujemy szybkie kości pamięci RAM. Znalazło to nawet odzwierciedlenie w naszym ostatnim poradniku dotyczącym polecanych dla graczy konfiguracji. Zdecydowana większość zestawów oparta była o procesory AMD, bo pozwalało to albo dobrać wydajniejszą kartę graficzną, albo znacząco obniżyć cenę zestawu. W przypadku tego komputera Actina PACT pamięć RAM pracuje w bardzo wysokim trybie DDR3-3333 (1666 MHz) z opóźnieniami CL16, co z fabrycznie podkręconym za pomocą MSI GameBoost procesorem może dać całkiem niezłe wyniki w grach i rewelacyjne w zastosowaniach półprofesjonalnych. Karta graficzna również jest z wysokiej półki, bo mimo swojego wieku GTX 1070 to dalej wysoka klasa wydajnościowa. Nie zabrakło też nośnika SSD na system, dysku twardego na aplikacje i gry oraz efektownej obudowy, jaką z pewnością jest IN WIN 303

 

Specyfikacja komputera Actina PACT w konfiguracji testowej:

  • Procesor AMD Ryzen 7 2700X podkręcony do 4,15 GHz za pomocą MSI GameBoost
  • Płyta główna MSI X470 GAMING PLUS
  • 16 GB RAM G.Skill DDR4-3333 CL16
  • GeForce GTX 1070 8 GB GDDR5
  • Nośnik SSD Plextor PX-256S3G (M.2 SATA3)
  • Dysk twardy Toshiba P300 o pojemności 1 TB 7200 obr./min
  • Obudowa IN WIN 303
  • cena około 6999 zł
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test ACTINA PACT - PC dla gracza z AMD Ryzen 2700X i GeForce GTX 1070

 0