Test ASUSTOR AS1004T V2 - tani biznesowy NAS

Test ASUSTOR AS1004T V2 - tani biznesowy NAS

ASUSTOR AS1004T V2 - oprogramowanie - dla smartfonów z Androidem

ASUSTOR udostępnia cały pakiet do "konsumpcji" multimediów także na urządzenia mobilne, zarówno te z Androidem, jak i te z iOS. Jeśli logujemy się spoza naszej sieci lokalnej, musimy oczywiście korzystać z ASUSTOR ID. Korzystanie w sieci lokalnej jest jednak znacznie wygodniejsze i szybsze, zwłaszcza przy przewijaniu filmów. Przyjrzyjmy się teraz czterem podstawowym aplikacjom służącym do słuchania muzyki, oglądania filmów, pobierania plików oraz przeglądania zdjęć. Aplikacje są dobrze "spolszczone" i bardzo funkcjonalne, choć niskie oceny nagromadzone w sklepie Google Play mogą sugerować, że niektórzy użytkownicy miewają z nimi jakieś problemy. My jednak większych kłopotów nie mieliśmy i po odpowiednim rozlokowaniu multimediów (folder ma znaczenie) wszystko działało prawidłowo.

  • Aplikacja do muzyki (AiMusic)

ASUSTOR AS1004T V2 - test taniego biznesowego serwera NAS

Aplikacja jest spolszczona, przejrzysta i działa jak należy. Można sobie stworzyć kolekcję i albumy. Podobnie jak w przypadku Spotify można też strumieniować do urządzenia przenośnego oraz głośników USB podłączonych do NASa.

  • Aplikacja do filmów (AiVideos)

ASUSTOR AS1004T V2 - test taniego biznesowego serwera NAS

W tym przypadku nie jest już tak dobrze - ASUSTOR zaleca korzystanie z MX Player do odtwarzania wideo, tak też postąpiliśmy. Filmy ładowały się jednak stosunkowo wolno (zwłaszcza HD) i trzeba mieć w domu dobrą sieć WiFi, żeby to sprawnie działało. A najlepiej też smartfon z wysokiej półki wydajnościowej, obsługujący WiFi 802.11ac oraz router działający w tym standardzie.

  • Aplikacja do ściągania plików na NAS (AiDownloader)

Aplikacja pozwala na zlecanie ściągania plików NASowi z zewnątrz, działa poprawnie - dobrze pobiera nawet ze stron wymagających logowania użytkownika. Interfejs wygląda jednak stosunkowo ubogo.

ASUSTOR AS1004T V2 - test taniego biznesowego serwera NAS

  • Galeria zdjęć (AiFoto)

ASUSTOR AS1004T V2 - test taniego biznesowego serwera NAS

AiFoto to stosunkowo ważna aplikacja, bo daje nam zdalny dostęp do zdjęć (możemy je pokazać na przykład znajomym lub rodzinie przy spotkaniu) i na szczęście nie zawodzi. Widać przy okazji jak działa system udostępniania zdjęć - przesyłany jest unikatowy link z numerem IP. Z dowolnej aplikacji, która umożliwia udostępnianie, jak Gmail, Messenger czy Skype.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test ASUSTOR AS1004T V2 - tani biznesowy NAS

 0