Test Corsair K65 RGB Mini - nowej 60% klawiatury dla graczy z próbkowaniem 8 kHz

Test Corsair K65 RGB Mini - nowej 60% klawiatury dla graczy z próbkowaniem 8 kHz

Corsair K65 RGB Mini - Funkcjonalność, wygląd, podświetlenie i oprogramowanie

Jak przystało na produkt spod skrzydeł marki Corsair, podświetlenie RGB zrealizowano widowiskowo, ale nie jest to jedyny ciekawy aspekt K65 RGB Mini. Posiada ona rozbudowany zestaw bindów zapisany w pamięci mikrokontrolera, pozwalający nam nawet na nagrywanie własnych makr bez potrzeby instalacji dedykowanego sterownika. A skoro poruszyliśmy temat microchipu, jego pojemność umożliwia skonfigurowanie i wgranie do 50 różnych profili (zależnie od stopnia ich skomplikowania), pomiędzy którymi przełączymy się w locie za pomocą skrótu “FN + Z” lub za pośrednictwem Corsair iCUE. Oprócz wymienionych funkcjonalności recenzowana klawiatura oferuje pełne wsparcie dla Anti-Ghostingu, a także NKRO. Wisienką na torcie jest technologia Corsair AXON, umożliwiająca użytkownikowi włączenie trybu hyper-pollingu (zmiana częstotliwości próbkowania urządzenia na maksymalnie 8000 Hz, co w praktyce oznacza skrócony czas reakcji ze standardowej dla większości klawiatur 1 ms do 0,125 ms). 

sterownik

Skoro wyczerpaliśmy temat specyfiki działania oraz zaimplementowanych technologii w K65 RGB Mini, pora przyjrzeć się dostarczonemu przez Corsair sterownikowi iCUE 4.0. W moim przypadku proces instalacyjny był bardzo problematyczny i wymagał poświęcenia dłuższej chwili na zdiagnozowanie oraz wyeliminowanie zaistniałego problemu. Kiedy już uporałem się z usterką, przywitał mnie odświeżony layout czwartej odsłony tejże aplikacji. Na pierwszy rzut oka spodobał mi się jej minimalizm i przejrzystość, a zarazem pełna funkcjonalność. Pochwały należą się również za zadbanie o odpowiednie poinstruowanie i opisanie każdej z opcji, aby nie wprowadzać użytkownika w zakłopotanie obszernością możliwości, jakie oferuje każda z dostępnych zakładek. Pierwsza z nich to "Key Assignments" (Konfiguracja Klawiszy) - jak sama nazwa wskazuje, możemy tu przypisać funkcję dla każdego z poszczególnych przycisków lub skrótów klawiaturowych, a także stworzyć własne makra.

sterownik

Zanim przejdę do opisu "Lightning Effects"  (Efekty podświetlenia) dodam tylko, że obie karty z dopiskiem "Hardware" pełnią te same funkcje, co funkcje bez niego, ale pozwalają zapisywać nasze ustawieniach bezpośrednio w pamięci urządzenia, a nie na komputerze. Kontynuując, do dyspozycji otrzymujemy łącznie 10 gotowych presetów, którymi możemy dowolnie zarządzać lub łączyć je ze sobą, oprócz tego istnieje jeszcze 5 efektów customowych i "Lightning Link" definiujące tryby iluminacji dla całego ekosystemu produktów Corsair. Ponadto producent zezwala na import i eksport własnych profili, dzięki czemu użytkownicy mogą dzielić się między sobą bogatą bazą własnych motywów np. popularnym wśród community "Pokémon". W praktyce niezależnie od tego, jaki preset wybierzemy, każdy z nich będzie prezentował się zjawiskowo, ponieważ dzięki konstrukcji typu non-floating key spora część światła generowanego przez diody LED zostaje skupiona wewnątrz obudowy, a następnie rozproszona i odbita od białej płytki mocującej. To między innymi dzięki niej barwy świetnie się ze sobą blendują, dając efekt płynnego przejścia. Tak jak wspominałem nieco wcześniej, legendy - poza spacją, którą możemy wymienić - nie posiadają żadnych udziwnień, a przy tym nie występują na nich miejsca wzmocnień i wygaszeń, więc wszystko jest równomiernie rozświetlone. Na koniec dodam tylko, że w przeciwieństwie do Corsair K100 czy innych klawiatur case nie ma żadnych otworków czy wstawek przepuszczających promienie, zamiast tego z tyłu umieszczono subtelne czarne logo producenta.

sterownik

Performance (w luźnym tłumaczeniu: Działanie) - włączymy lub wyłączymy popularne bindy i możemy ustalić, czy chcemy, aby sterownik sygnalizował ich ewentualne działanie odpowiednim kolorem.

sterownik

Ostatnia zakładka to zaś "Device Settings" (Ustawienia Urządzenia), właśnie tu możemy zmienić częstotliwość próbkowania na tytułowe 8000 Hz, jasność, layout klawiatury, sprawdzić aktualizację firmware czy zapisać stworzone profile.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Corsair K65 RGB Mini - nowej 60% klawiatury dla graczy z próbkowaniem 8 kHz

 0