Test iiyama G-Master G2230HS Black Hawk. Monitor za niecałe 500 zł do nadaje się do gier?

Test iiyama G-Master G2230HS Black Hawk. Monitor za niecałe 500 zł do nadaje się do gier?

iiyama G-Master G2230HS Black Hawk - Podsumowanie

G-Master G2230HS Black Hawk to bardzo poprawny produkt, który spełnia obietnice taniego monitora, pozwalając na komfortową rozgrywkę. Oczywiście przy tak niskiej cenie nie można oczekiwać wodotrysków i ten model iiyamy ich nie oferuje. Jakość wyświetlanego obrazu prezentuje się dobrze dla urządzenia z półki cenowej, czyli o prawidłowej reprodukcji barw nie ma mowy, ale w ogólnym rozrachunku efekt może się podobać. Lekko zawyżona saturacja kolorów sprawia, że obraz prezentuje się nieco żywiej, a całkiem nieźle wypadają też czerń czy przebieg gammy lokalnej. Jakość obrazu w ruchu, co z perspektywy graczy jest chyba najważniejsze, także nie budzi zastrzeżeń, choć trzeba zdawać sobie sprawę z ograniczeń 75-hercowego panelu, który nie ma startu do szybszych, ale i droższych konstrukcji. Niemniej jednak, monitor sprawdza się nawet w sieciowych shooterach, gdzie docenimy też niskie opóźnienia. Szkoda jednak, że obsługa FreeSync zaczyna się od tak wysokiego progu (48 Hz), co przy braku LFC mocno ogranicza jej wykorzystanie. Na szczęście nie odnotowaliśmy problemów z działaniem technologii na kartach NVIDII.

G-Master G2230HS Black Hawk możemy polecić osobom, które dysponują mocno ograniczonym budżetem i szukają solidnego monitora do gier do 500 zł.

Kąty widzenia są typowe dla matryc TN, choć wypadają nieco powyżej przeciętnej dla paneli w tej technologii. Ponarzekać musimy za to na ubogą regulację podstawy czy OSD, które wciąż wymaga dopracowania (szczególnie przy sterowaniu przyciskami). Na plus zaliczyć trzeba za to szerokie spektrum wejść obrazu, solidne wykonanie i dobre spasowanie obudowy. Do zalet dołączyć można także wbudowane głośniki, które w tym segmencie są raczej rzadkością, a do tego te w tym modelu nie są takie złe. Jeśli dołożymy do tego trzyletnią gwarancję, połączoną z programem Gwarancja Zero Martwych Pikseli (ten pozwala na wymianę na fabrycznie nowy egzemplarz w przypadku pojawienia się choćby jednego piksela z defektem w ciągu 30 dni od zakupu) oraz ceną na poziomie zaledwie 469 zł, to G-Master G2230HS Black Hawk możemy polecić osobom, które dysponują mocno ograniczonym budżetem i szukają solidnego monitora do gier do 500 zł.

iiyama G-Master G2230HS Black Hawk

 Przyzwoita jakość obrazu, dość szybka matryca TN (sprawdza się w grach), niski input lag, FreeSync z poprawnym wsparciem dla G-Sync, wbudowane głośniki, niska cena

 Kąty widzenia, minimalna regulacja podstawy, nieintuicyjne OSD, FreeSync dopiero od 48 Hz i brak wsparcia dla LFC

Cena (na dzień publikacji): 469 zł

Gwarancja: 36 miesięcy (plus gwarancja zero martwych pikseli na 30 dni)

Produkt kupisz w sklepie 

 

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

iiyama

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test iiyama G-Master G2230HS Black Hawk. Monitor za niecałe 500 zł do nadaje się do gier?

 0