Test ITH For Gamers Gaming PRO Ryzen Edition - odświeżona wersja z CPU AMD

Test ITH For Gamers Gaming PRO Ryzen Edition - odświeżona wersja z CPU AMD

Nasze zestawy IThardware For Gamers Gaming PRO z nowymi procesorami AMD Ryzen sprawują się znacząco lepiej niż poprzednie, bazujące na Core i5-7400. Nie jest to jednak nic szczególnie odkrywczego, procesor Ryzen 5 1600 to na całym świecie hit sprzedażowy - zapewne nie bez powodu. To naprawdę tania sześciordzeniowa i dwunastowątkowa jednostka, która nie ustępuje znacząco najszybszym procesorom Intela, jeśli sparuje się ją z dobrą płytą główną i szybkim RAM-em. Tak właśnie zrobiliśmy i, jak widać, w połączeniu z pamięcią pracującą w trybie DDR4-2933 wyszło to dobrze. Wydajność GeForce GTX 1060 w wersji 6 GB nie była dla nas tajemnicą, to bardzo solidny układ graficzny do uruchamiania najnowszych tytułów w trybie FullHD, czasem nawet WQHD (2560 x 1440) - choć w WQHD trzeba będzie na ogół zredukować detale. Z FullHD w żadnej z testowanych gier nie było problemów z płynnością animacji, choć w tych najbardziej wymagających uzyskanie mitycznych 60 kl./s przy maksymalnych ustawieniach graficznych nie było możliwe (Assasin's Creed: Syndicate, Wiedźmin 3). Zestaw bardzo dobrze poradzi sobie także w popularnych tytułach e-sportowych, choć na stabilne 300 kl./s w CS:GO raczej nie ma co liczyć - niewiele jest na rynku procesorów, które potrafiłyby taki bezkompromisowy komfort zapewnić, nawet po mocnym podkręceniu. Ryzen 5 1600 ma sześć rdzeni i obsługuje dwanaście wątków - sześć rdzeni zaczyna dawać spore profity w najnowszych grach, szczególnie tych obsługujących DirectX 12. Poprawia także komfort korzystania z komputera, nie musimy się obawiać o płynność animacji z grze, jeśli nie wyłączyliśmy wcześniej przeglądarki internetowej z kilkudziesięcioma zakładkami. Dodatkowe dwa rdzenie docenią też gracze strumieniujący swoją rozgrywkę do sieci, czy to na Youtube'a czy Twitcha - płynność animacji będzie zadowalająca, nawet jeśli aplikacja nie obsługuje wspomagania enkodowania przez kartę graficzną.

Jeśli ktoś chce nabyć solidny zestaw komputerowy z procesorem AMD Ryzen 5 1600 w ładnym i solidnym wydaniu, nasz odświeżony Gaming Pro będzie bardzo dobrym wyborem. Jeśli nie wierzycie zapraszamy na nasze stoisko na PGA 2017, w pawilonie piątym aby przekonać się naocznie.

Komponenty dobraliśmy w taki sposób, żeby jednostka nie tylko była wydajna, ale też ładnie wyglądała. Zmieniliśmy jeden z wentylatorów na podświetlany, dodaliśmy też listwę LED. Obudowa SilentiumPC Regnum RG4 z przeszklonym oknem to rozsądny kompromis pomiędzy ceną i jakością. Komponenty są wentylowane bardzo dobrze i całość zachowuje zadowalającą kulturę pracy. Procesor można jeszcze dodatkowo podkręcić, ponieważ zastosowaliśmy solidną płytę główną (MSI B350 GAMING PRO CARBON to jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza konstrukcja oparta o chipset AMD B350) i bardzo wydajny cooler SilentiumPC Grandis 2 (jeden z najlepszych modeli w naszym wielkim teście chłodzeń CPU). Jeśli jednak macie jakieś wątpliwości lub pytania zapraszamy na nasze stoisko na PGA - jesteśmy w pawilonie piątym. Można tam osobiście sprawdzić w akcji wszystkie komputery ITHardware For Gamers, w tym opisywaną wyżej jednostkę. Czeka na Was też wiele atrakcji, konkursów, znanych osobistości z YouTube i turniej CS:GO. Szczegółowy plan trzech dni targowych znajdziecie tutaj. Będzie także możliwość zakupu w promocyjnych cenach zarówno komputerów, foteli gamingowych, jak i peryferiów firmy California Access oraz monitorów dla graczy iiyama. Gorąco zapraszamy!

Komputer można nabyć poprzez stronę forgamers.ithardware.pl, a dodatkowo w okresie promocyjnej przedsprzedaży komputery można nabyć w systemie ratalnym 10 x 0% lub 20 x 0%. Więcej szczegółów znajdziecie na wspomnianej stronie.

W DNIU 8.10.2017 roku można kupić komputer w cenie 4700 zł, robimy wyprzedaż ekspozycji na naszym stoisku od godziny 18.

Dodatkowo wraz z firmą MSI przygotowaliśmy promocję. Do zakupionych zestawów IThardware For Gamers GAMING PRO Ryzen Edition można dodatkowo otrzymać:

  • myszkę MSI Interceptor DS100
  • podkładkę pod myszkę MSI GAMING

Szczegóły promocji znajdziecie na tej stronie.

Cena zestawu: 5099 zł 

Gwarancja: 36 miesięcy D2D

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test ITH For Gamers Gaming PRO Ryzen Edition - odświeżona wersja z CPU AMD

 0