Test laptopa MSI GE62VR 6RF Apache Pro - nieduży, ale mocny laptop do gier i VR

Test laptopa MSI GE62VR 6RF Apache Pro - nieduży, ale mocny laptop do gier i VR

Czy laptopy dla graczy muszą być duże aby zapewniać zadowalającą wydajność? Czy sprzęt mobilny ma wystarczająco wydajną kartę graficzną aby sprostać rozrywce w okularach VR? Rozsądek podpowiada że nie, ale są na rynku modele które zdają się tej hipotezie zaprzeczać. Jednym z nich jest MSI GE62VR 6RF Apache Pro - bohater tej recenzji.

Od razu może pojawić się pytanie dlaczego VR? Odpowiedź na nie jest bardzo prosta - bohater dzisiejszej recenzji jest wyposażony w świeżutką jeszcze kartę graficzną GeForce GTX 1060 Mobile opartą o architekturę Pascal której główną zaletą jest olbrzymie usprawnienie szybkości generowania grafiki rozrywki w okularach VR względem poprzedniej generacji. W obietnicach Nvidii pojawiały się informacje że układ ten ma rywalizować, a nawet pokonywać w niektórych scenariuszach najlepszy układ poprzedniej generacji - GeForce GTX 980M. To oczywiście zweryfikujemy przeprowadzając kompletne testy wydajności. Już w tym momencie mogę zaanonsować - będzie ciekawie. 

MSI GE62VR 6RF Apache Pro ma ekran o przekątnej 15,6 cala i rozmiary oraz wagę typowego laptopa (oczywiście nie ultrabooka). Komputer waży jedynie 2,4 kg (w tej klasie bardzo dobry wynik) więc bez problemu może służyć jako jedyny komputer w domu. Nadaje się zarówno do pracy oraz rozrywki jako zamiennik komputera stacjonarnego, jak i do działania w terenie. Nie bez znaczenia są też tutaj mocne komponenty jakie zainstalowano na pokładzie - w niczym nie odbiegają one od 17- czy nawet 18-calowych maszyn stworzonych z myślą o samym graniu. Ale o tym na następnej podstronie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test laptopa MSI GE62VR 6RF Apache Pro - nieduży, ale mocny laptop do gier i VR

 0