Test MSI Aegis 3 - Core i7-7700 i GeForce GTX 1070 w ciekawej obudowie

Test MSI Aegis 3 - Core i7-7700 i GeForce GTX 1070 w ciekawej obudowie

Komputer MSI Aegis 3 w testowanej wersji (VR7RD-002EU) jest wyposażony w procesor Core i7 7700, 16 GB pamięci RAM DDR4 oraz kartę graficzną MSI GeForce GTX 1070 8 GB GAMING. Taka konfiguracja jest wystarczająco wydajna do grania w trybie 4K w maksymalnych ustawieniach grafiki - lub bliskim maksymalnych w przypadku najnowszych i najbardziej wymagających tytułów takich jak Forza Horizon 3 czy Battlefield 1. Dzięki szybkiemu procesorowi w znacznej mierze uda się też wykorzystać pełnię możliwości monitorów dla graczy o częstotliwości odświeżania 144 Hz, choć trzeba przyznać że znacznie pomógłby tutaj procesor który da się podkręcać - model Core i7 7700K. Takiej wersji tego komputera nie ma, ponieważ płyta główna jest oparta o chipset Intel B250, który możliwości overclockingu i tak nie udostępnia. Dla wielbicieli podkręcania jest model Aegis 3X, wyposażony w płytę główną z układem Intel Z270, wspomniany procesor Core i7 7700K oraz przy okazji najmocniejszą kartę graficzną dostępną aktualnie na rynku (konkretnie MSI GeForce GTX 1080 GAMING).

MSI Aegis 3 VR7RD-002EU kosztuje obecnie w sklepach około 8000 zł (w zależności od konkretnej promocji, których w przypadku droższych sprzętów jest sporo). To sporo jak na sprzęt tej klasy i jasne jest to, że zestaw podobnej klasy można by złożyć za znacznie mniejszą kwotę. Trzeba jednak brać poprawkę na to, że jest to rozwiązanie kompletne gotowe - i co najważniejsze nie da się kupić takiej samej obudowy składając zestaw samemu. Nie można jednak ograniczać oryginalności Aegis 3 do samej obudowy - płyta główna oraz chłodzenie procesora zostały zaprojektowane specjalnie dla niego. Obudowa może się podobać lub po prostu nie, ale z punktu widzenia typowego gracza jest stosunkowo niewielka, lekka i praktyczna (ma z obu stron wieszak na słuchawki, efektowne podświetlenie, port HDMI dla okularów VR z przodu). Trudno też nie zauważyć bardzo dobrej kultury pracy testowanego komputera. Mimo obudowy o objętości zaledwie 20 litrów i mocnych komponentów całość jest bardzo cicha, znacznie cichsza od typowego zestawu komputerowego z aktywnym chłodzeniem.

Wszystko zostało przez producenta bardzo dobrze przemyślane. Dołączone do komputera oprogramowanie MSI Gaming Center jest bardzo solidne i stabilne, a ponadto skupia w sobie funkcje do których normalnie potrzebne było by kilka osobnych aplikacji. Jeśli chodzi o wady to moim zdaniem jedyną (choć dla niektórych istotną) będzie brak klasycznego portu USB 3.0 na przodzie obudowy. I na koniec miła niespodzianka - komputer dostarczany jest w komplecie z peryferiami MSI Gaming. W pudle z komputerem znajdziemy: klawiaturę membramową (aczkolwiek dość dobrze imitującą rozwiązanie mechaniczne) MSI Interceptor DS4200, myszkę MSI Interceptor DS B1 oraz słuchawki USB z mikrofonem MSI DS502. Nie są to akcesoria z najwyższej półki, ale trzymają bardzo przyzwoity poziom. Z całej trójki najlepiej zaprezentowały się słuchawki, były bardzo wygodne, a jakość dźwięku okazała się wystarczająco dobra zarówno podczas gry w CS:GO, jak i podczas słuchania muzyki czy oglądania filmów.

 

MSI Aegis 3

  unikalność konstrukcji i design; dobra jakość wykonania; wysoka kultura pracy; dysk SSD 256 GB i HDD 2 TB to optymalne rozwiązanie, bardzo dobra wydajność w grach (także w trybie 4K), możliwość wymiany karty graficznej w przyszłości

na przednim panelu obudowy brak klasycznego portu USB 3.0; unikalny design dla niektórych może być też wadą wykluczającą zakup :)

Cena: około 8000 zł

Gwarancja: 24 miesiące

 

Sprzęt do testu dostarczył:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test MSI Aegis 3 - Core i7-7700 i GeForce GTX 1070 w ciekawej obudowie

 0