Test MSI Aegis 3 - Core i7-7700 i GeForce GTX 1070 w ciekawej obudowie

Test MSI Aegis 3 - Core i7-7700 i GeForce GTX 1070 w ciekawej obudowie

Rynek komputerów PC dąży do miniaturyzacji i coraz większej integracji. Widać to chociażby po najnowszych laptopach skierowanych dla graczy. Nie dość że nie odstają one wydajnością od klasycznych desktopów, to jeszcze sporą część z nich można spakować do plecaka, zabrać ze sobą i cieszyć się najbardziej wymagającymi grami będąc poza domem. Ten trend dotknął także "skrzynek" - sporo entuzjastów decyduje się na budowę maszyn w rozmaitych obudowach ITX. Wybór jest ogromny. Zaczynając od klasycznych obudów wieżowych, poprzez rozmaite kostki, aż po obudowy horyzontalne przypominające starszy magnetowid czy konsolę do gier. Takie rozwiązania mają jednak pewne wady. Trudno jest zmieścić w środku wydajną i jednocześnie stosunkowo cichą kartę graficzną, a nawet jeśli się to uda, to efektywność jej wentylacji będzie dość dyskusyjna. Trzeba też pamiętać że wentylatory w często stosowanych w przypadku obudów ITX zasilaczach typu SFX nie zawsze należą do tych cichych. Dlatego chcąc mieć niewielkiego desktopa warto czasem popatrzeć w stronę rozwiązań gotowych. Jednym z nich będzie bohater dzisiejszej recenzji - desktop MSI Aegis 3.

Czym jest Aegis 3? Wydajnym desktopem w którym można zainstalować nawet 3 dyski twarde (jeden 2,5" oraz dwa 3,5") oraz wymienić kartę graficzną w przyszłości na lepszy model jeśli zajdzie taka konieczność.

MSI Aegis 3 kształtem i formą przypomina klasycznego składaka, choć jest przy tym zauważalnie mniejszy - ale to nie odbija się przesadnie na jego funkcjonalności. Zastosowano tutaj jedne z najwydajniejszych komponentów: Core i7 z najnowszej rodziny Kaby Lake, kartę graficzną GeForce GTX 1070 Gaming własnej produkcji, 16 GB pamięci RAM DDR4-2400. Co więcej, podzespoły można w razie czego wymienić, odpowiadają one bowiem obowiązującym na rynku standardom i nie są przylutowane do płyty. Wszystko jest opakowane w stosunkowo niewielką - tylko 17 cm szerokości i 38 cm wysokości - obudowę o bardzo oryginalnej stylistyce. Od razu trzeba jednak postawić sprawę jasno. Wygląd jest kwestią gustu. Komputer w takim stylu może się podobać lub nie. Z pewnością znajdą się zarówno osoby określające Aegisa 3 mianem dziwadła z odpustowymi LEDami, jak i gracze którzy pokochają ten design od pierwszego spojrzenia. Komputer jest też dość mobilny - waży tylko 8 kg i dość łatwo przenieść go z miejsca na miejsce dzięki aluminiowej rączce. Tyle tytułem wstępu, przejdźmy do praktyki.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test MSI Aegis 3 - Core i7-7700 i GeForce GTX 1070 w ciekawej obudowie

 0