Test MSI Aegis 3 - Core i7-7700 i GeForce GTX 1070 w ciekawej obudowie

Test MSI Aegis 3 - Core i7-7700 i GeForce GTX 1070 w ciekawej obudowie

MSI Aegis 3

Procesor

Core i7-7700 to najwyższy model procesora Core i7 z zablokowanym mnożnikiem z najnowszej rodziny Kaby Lake. Ma cztery fizyczne rdzenie, 8 MB pamięci cache L3 i dzięki obsłudze Hyper Threadingu może przetwarzać do 8 wątków jednocześnie.  Taktowanie bazowe jednostki wynosi 3,6 GHz, w trybie Turbo nawet do 4,2 GHz. Jest to wydajna jednostka, lecz trzeba zaznaczyć że wolniejsza od popularnego w tego typu komputerach Core i7-6700K. TDP intel określa na 65 W - więc stosunkowo niewiele jak na tak wydajny procesor.

Płyta główna

Płyta główna bazuje na układzie logiki Intel B250 i jest konstrukcją skrojoną specjalnie pod ten komputer. Determinują to ot chociażby bardzo nietypowy rozstaw otworów montażowych dla coolera procesora czy sloty pamięci RAM SO-DIMM charakterystyczne dla laptopów. Układ audio oparty o układ Realtek ALC1220 ma wzmacniacze słuchawkowe i może obsłużyć słuchawki o impedancji do 600 omów. Działa w praktyce bardzo dobrze, jak na płycie głównej z wysokiej półki. Na laminacie znajdziemy też specjalny slot M.2 dedykowany dla szybkiego nośnika SSD Intel Optane gdy ten pojawi się na rynku.

MSI Aegis 3

Karta graficzna

W kwestii karty graficznej producent nie jest zbyt oryginalny - bo i po co. Zastosował swoje sprawdzone i solidne rozwiązanie, kartę MSI GeForce GTX 1070 Gaming 8 GB. GPU ma 1920 procesorów strumieniowych, 120 jednostek teksturujących oraz 64 jednostki ROP. Taktowanie bazowe wynosi 1519 MHz, w trybie Boost karta może przyspieszać do 1709 MHz. Taktowanie pamięci RAM wynosi 2002 MHz. Karta jest zatem nieznacznie podkręcona w stosunku do modeli referencyjnych (Founders Edition). 

Pamięć RAM

Aegis 3 jest wyposażony w 16 GB pamięci RAM DDR4-2400 CL15. Pamięć pracuje w trybie Dual-Channel, a oba sloty SO-DIMM na płycie głównej są obsadzone. Rozbudowa będzie więc wymagała wymiany obu modułów na pojemniejsze, z drugiej jednak strony więcej niż 16 GB pamięci do gier i typowych prac nie jest jeszcze potrzebne. Większa ilość jest potrzebna niemalże tylko i wyłącznie pracującym na materiale wideo w oprogramowaniu pokroju Adobe Premiere czy Sony Vegas.

MSI Aegis 3

Przestrzeń dyskowa

Aegis 3 którego testowaliśmy miał 2 dyski. SSD M.2 o pojemności 256 GB oraz tradycyjny dysk talerzowy o pojemności 2 TB. Ten pierwszy w testach syntetycznych delikatnie mówiąc nie powala swoją wydajnością, ale pozwala na komfortową pracę w systemie i najczęściej używanych aplikacjach. Dysk na dane i multimedia o pojemności 2 TB to Seagate Barracuda o szybkości obrotowej 7200 obr./min. To jedna z najwydajniejszych tego typu konstrukcji na rynku.

Zainstalowane oprogramowanie

Fabrycznie zainstalowano 64-bitowy system Windows 10 w wersji Home. Tradycyjnie dla produktów MSI dodano sporo własnego oprogramowania - w tym aplikację MSI Gaming Center. Można w niej dopasować kontrast ekranu, sterować ulepszaczem dźwięku Nahimic audio enhancer, dodatkowo podkręcić kartę graficzną i kompleksowo sterować podświetleniem całej obudowy komputera. Jest też dość prosty i czytelny monitor zasobów. I za to oprogramowanie duży plus dla MSI, w szczególności za integrację wszystkiego w jednym. Oprogramowanie pracuje stabilnie i niezawodnie.

MSI Aegis 3

MSI Aegis 3

MSI Aegis 3

MSI Aegis 3

MSI Aegis 3

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test MSI Aegis 3 - Core i7-7700 i GeForce GTX 1070 w ciekawej obudowie

 0