Wygląd zewnętrzny Genesis Irid 505 i Irid 505 ARGB
Obie obudowy zapakowano w szary karton lakierowany na czerwono (bez połysku), na którym znajdziemy podstawowe dane dotyczące produktu, jak i grafikę poglądową. Zawartość zabezpieczono styropianowymi formami, folią, a szklany bok kawałkiem gąbki. Poza obudową w komplecie znajdziemy akcesoria montażowe (śrubki, dystanse, opaski, buzzer do płyty głównej) oraz instrukcję montażową.
Genesis Irid 505 i Irid 505 ARGB to nowe konstrukcje obudowy w ofercie Genesis, które jak nie trudno się domyślić, mają rywalizować głównie z SilentiumPC. Za doprowadzenie powietrza do obudowy zapewnia siatka mesh, zajmująca dużą powierzchnię panelu frontowego, a za jego obieg odpowiadają cztery wentylatory rozmiarze 120 mm z podświetlaniem ARGB w Irid 505 ARGB, aż trzy mamy na przodzie i dwie niepodświetlane 120-tki w przypadku Irid 505. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zwiększyć ich liczbę nawet do 6 sztuk. Genesis Irid 505 i Irid 505 ARGB to obudowy w formacie Midi Tower o wymiarach 510×220×447 mm (wys.×szer.×gł.). Top obudowy jest trochę podniesiony (dzięki temu nie będzie kolizji AIO z pamięciami RAM), a jego boki zaokrąglone. Elementem wyróżniającym się jest siateczkowy przedni panel oraz tafla szkła hartowanego na boku. Zastosowanie perforowanego panelu przedniego nie ma otworu montażowego dla zatoki 5,25", a więc napędu optycznego czy kontrolera obrotów nie zainstalujemy, ale to raczej nie problem w dobie cyfrowej dystrybucji gier. Bok obudowy od strony serwisowej wykonano z pełnego arkusza blachy mocowanej dwoma szybkośrubkami.
Drugi bok obudowy to wspominany panel szkła hartowanego, na którego obrzeżach znajduje się czarna oblamówka, dodając klasy. Osadzona została na gumowych podkładkach pochłaniających drgania i chroniących szkło przed uszkodzeniem. Śrubki mocowania szyby hartowanej są odpowiedniej wielkości, nie sprawiają problemów przy odkręcaniu czy przykręcaniu szkła.
Panel przedni oraz tył Genesis Irid 505 i Irid 505 ARGB
Z zewnątrz obie obudowy nie różnią się niemal niczym, no może poza brakiem przycisku zmiany podświetlania w Irid 505. Świeże powietrze do wnętrza obudowy dostaje się przez duży przedni panel, który w całości zakrywa stalowa siatka z drobnymi oczkami, tzw. mesh, pod którą zamocowano siateczkowy filtr przeciwkurzowy mocowany na magnesie. Pod filtrem mamy zainstalowane trzy wentylatory 120 mm ARGB (możemy zmienić na 140 mm) w Irid 505 ARGB lub jeden 120 mm w Irid 505. Tył obudowy wygląda typowo, na spodzie jest miejsce na zasilacz, który możemy zamontować wentylatorem w dół. Obudowa oferuje nam osiem miejsc dla kart rozszerzeń, a śledzie są przykręcane i wykonano je z perforowanej blachy. Śruby i szczelinę umożliwiającą montaż kart rozszerzeń zakrywa blaszka mocowana szybkośrubką. Tymi ostatnimi instalowany jest również stalowy panel boczny. Na górze mamy otwór na panel I/O płyty głównej oraz kratkę wentylatora wyciągającego ciepłe powietrze, którym jest kolejna sztuka 120 mm.
Panel frontowy I/O
Panel I/O w obu przypadkach jest bardzo bogaty w złącza, do dyspozycji mamy łącznie cztery złącza USB po dwa 3.0 i dwa 2.0, co w nowych obudowa jest coraz to rzadziej spotykane. Odległości między portami USB są odpowiednie i bez problemu podłączymy wiele pendrive'ów jednocześnie. Wersja Irid 505 ARGB posiada dodatkowy przycisk do zmiany podświetlania.
W Genesis Irid 505 na panelu znajdziemy:
- 2 × USB 2.0 (podłączane wewnętrznie),
- 2 × USB 3.0 (podłączane wewnętrznie),
- 1 × słuchawki (HD Audio),
- 1 × mikrofon (HD Audio),
- 2 x dioda sygnalizacyjna (praca dysku, power),
- 1 × przycisk POWER,
- 1 × przycisk RESET.
W Genesis Irid 505 ARGB na panelu znajdziemy:
- 2 × USB 2.0 (podłączane wewnętrznie),
- 2 × USB 3.0 (podłączane wewnętrznie),
- 1 × słuchawki (HD Audio),
- 1 × mikrofon (HD Audio),
- 2 x dioda sygnalizacyjna (praca dysku, power),
- 1 × przycisk POWER,
- 1 × przycisk RESET,
- 1 × przycisk zmiany podświetlania.
Góra obudowy to dużych rozmiarów kratka wentylacyjna, na której zainstalowano magnesowy siateczkowy filtr przeciwkurzowy, czyli można powiedzieć standard. Filtr mocno trzyma się obudowy i przypadkowe przesunięcie nie jest możliwe. Na kratce mamy otwory mocowania wentylatorów lub chłodnicy układu chłodzenia, jednakże otwory montażowe nie są w postaci tzw. fasolek i przesuniecie wentylatorów czy chłodnicy nie wchodzi w grę. Zainstalować możemy do dwóch sztuk 120 mm lub 140 mm, ewentualnie radiator chłodnicy o rozmiarach 120-280 mm.
Na spodzie obudowy znajdziemy cztery duże stopki z naklejony kawałkiem gumy, która ma właściwości antypoślizgowe i muszę przyznać, że obudowę trudno się przesuwa po biurku, więc się sprawdzają. Otwory pod zasilaczem zakrywa siateczkowy filtr przeciwkurzowy.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Test obudów Genesis Irid 505 i Irid 505 ARGB