Test płyt głównych MSI Z170A Gaming Pro Carbon oraz Krait Gaming 3X

Test płyt głównych MSI Z170A Gaming Pro Carbon oraz Krait Gaming 3X

Po krótkich wojażach z pamięciami RAM, przyszedł czas powrócić do testów płyt głównych. Tym razem bliżej przyjrzę się dwóm konstrukcjom od MSI, a konkretniej Z170A Gaming Pro Carbon oraz Krait Gaming 3X. Oba modele to odświeżone wersje znanych już konstrukcji, mające docelowo zastąpić je na sklepowych półkach. Na pierwszy rzut oka są to typowi przedstawiciele segmentu średniego, chociaż Gaming Pro Carbon wyróżnia się podświetleniem LED, które jest dość niespotykanym dodatkiem. Jak to mawiają, diabeł tkwi w szczegółach, tak więc trzeba będzie jeszcze zestawić specyfikację z wynikami pomiarów. Nierzadko bowiem bywa, że produkty pozornie identyczne w istocie różnią się dość znacznie.

Zobacz: Test pamięci Klevv Cras oraz Genuine. Moduły inne niż wszystkie?

Co ciekawe, jest to również pierwszy test płyt głównych w moim wykonaniu, który w jakiś sposób wiąże się z zagadnieniem moddingu. Wszystko za sprawą wspomnianej iluminacji płyty Gaming Pro Carbon. Nie da się ukryć, że od wielu lat nie brakuje zapaleńców, dla których wygląd posiadanego komputera jest równie ważny, o ile nawet nie ważniejszy, jak jego wydajność. Jednym z najczęściej stosowanych środków jest właśnie podświetlenie, obok którego - szczególnie nocą - trudno przejść obojętnie. Wystarczy jednak dygresji na temat zagadnień czysto wizualnych, gdyż nie to jest głównym przedmiotem niniejszej publikacji. Czas więc przejść do dzisiejszych bohaterów i sprawdzić, co sobą prezentują.

Zacznę od zaprezentowania najważniejszych elementów specyfikacji testowanych płyt głównych. Nie ma co ukrywać, dla większość nabywców przejrzenie informacji technicznych to jeden z pierwszych kroków na drodze do wyboru odpowiedniego produktu. Podana ilość złączy USB uwzględnia zarówno gniazda znajdujące się na panelu wejścia/wyjścia, jak i te wyprowadzane na przód obudowy. Z kolei do portów SATA wliczane są natywne oraz wymienne z SATA Express.

Nie da się ukryć, że obydwie płyty są bliźniaczo do siebie podobne. Jedyną różnicą jest dodatkowy wzmacniacz operacyjny TI OPA1652 w Gaming Pro Carbon. Czy pod względem wydajności, potencjału O/C i cech użytkowych również nie będzie większych odchyleń? O tym na następnych stronach.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test płyt głównych MSI Z170A Gaming Pro Carbon oraz Krait Gaming 3X

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł