Test płyt głównych MSI Z170A Gaming Pro Carbon oraz Krait Gaming 3X

Test płyt głównych MSI Z170A Gaming Pro Carbon oraz Krait Gaming 3X

MSI Z170A Gaming Pro Carbon oraz Krait Gaming 3X to bez wątpienia płyty godne rozważenia w obliczu budowania zestawu opartego o platformę LGA 1151. Pod względem specyfikacji są niemalże identyczne i wypadają porównywalnie do testowanego niedawno Z170 Pro Gaming. Propozycja Asusa dysponuje szerszą paletą wyjść obrazu, natomiast testowane MSI - nieco lepszym układem dźwiękowym. Pozostałe cechy nie wykazują już jakichkolwiek różnic między wspomnianymi produktami. To typowy obraz płyt z segmentu średniego, gdzie kupujący dostaje praktycznie wszystko, czego kiedykolwiek zechce użyć, łącznie z obsługą najnowszych standardów jak USB 3.1 czy konfiguracji Multi-GPU. Jeśli chodzi o wyposażenie fabryczne, to firma MSI nieco poskąpiła na kablach SATA. W pudełku znajdziecie dwie sztuki, podczas gdy Asus dorzuca cztery.

Obie płyty to solidne konstrukcje, aczkolwiek swoje oczy w stronę Z170A Gaming Pro Carbon kierować powinni głównie modderzy. Pozostałym użytkownikom wystarczy tańszy Krait Gaming 3X.

W testach wydajnościowych obie konstrukcje wypadły solidnie, nie notując żadnych podejrzanych rezultatów. Do tego dokładają znakomite wyniki pomiarów zużycia energii oraz szybki czas bootowania. Nieco rozczarowują natomiast próby podkręcania. O potencjalnej przyczynie tego stanu rzeczy, czyli niezbyt rozbudowanym Loadline Calibration, zdążyłem już wspomnieć w rozdziale dotyczącym overclockingu. Ostatnią kwestią, którą trzeba poruszyć, jest oczywiście cena. Z170A Krait Gaming 3X znajdziecie w sklepach około 30 zł taniej od Z170 Pro Gaming i jest to bez wątpienia rozsądna kwota. Z kolei Gaming Pro Carbon jest około 40 zł droższy od swojego brata. To przede wszystkim dopłata za podświetlenie LED, które jest gratką dla modderów. Dlatego też wyróżnienie za opłacalność dostaje Krait Gaming 3X, a Gaming Pro Carbon polecam głównie osobom, które szczególną wagę przykładają do wyglądu posiadanego sprzętu.

MSI Z170A Gaming Pro Carbon

Rewelacyjnie niskie zużycie energii, szybki czas bootowania, rozsądne wyposażenie, dobry układ audio, podświetlenie LED

Brak wyświetlacza kodów POST, tylko jedna kość BIOS-u, OC mogłoby być lepsze

Ten produkt zakupisz w:   https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne-42/

 

MSI Z170A Krait Gaming 3X

Rewelacyjnie niskie zużycie energii, szybki czas bootowania, rozsądne wyposażenie, dobry układ audio, atrakcyjna cena

Brak wyświetlacza kodów POST, tylko jedna kość BIOS-u, OC mogłoby być lepsze

Ten produkt zakupisz w:   https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne-42/

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test płyt głównych MSI Z170A Gaming Pro Carbon oraz Krait Gaming 3X

 0