Ze względu na zastosowanie śrubek do montażu radiatorów, ich zdjęcie nie przysporzyło znaczących problemów. Sprawdźmy więc, jakie komponenty zastosowano w opisywanej konstrukcji.
Na każdą fazę przypadają dwa tranzystory MOSFET, co razem daje szesnaście sztuk. Układy noszą oznaczenia PK616BA oraz PK632BA i mogą dostarczyć prąd o maksymalnym natężeniu odpowiednio 50 oraz 88 A. Na laminacie znajduje się także siedmiofazowy kontroler PWM ISL95856, który zarządza sześcioma MOSFET-ami. Osiem kolejnym obsługują cztery sterowniki ISL6625A, zaś ostatnią fazę zasilania nadzoruje tajemniczy układ okraszony napisem „8Y=2J”, której w żaden sposób nie byłem w stanie zidentyfikować.
Mostek PCH został umieszczony w pobliżu portów SATA, co jest typową lokalizacją tegoż układu. Producent do transferu ciepła zastosował po prostu pastę termoprzewodzącą. Jako, że Z170 do chipsetów gorących zdecydowanie nie należy, nie będzie to miało większego znaczenia.
Układ chłodzenia składa się z trzech aluminiowych radiatorów, niepołączonych żadnymi ciepłowodami. Jeden z nich zajmuje się chłodzeniem mostka PCH, zaś kolejne dwa dbają o optymalne warunki pracy MOSFET-ów. Transfer ciepła z tych ostatnich zapewniany jest przez termopady.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Test płyt głównych MSI Z170A Gaming Pro Carbon oraz Krait Gaming 3X