Test płyty głównej MSI B450 GAMING PRO CARBON AC

Test płyty głównej MSI B450 GAMING PRO CARBON AC

MSI B450 GAMING PRO CARBON AC to najlepsza i najbardziej wypasiona płyta główna z układem AMD B450 w ofercie MSI. Jakość wykonania i wyposażenie nie budzą naszych zastrzeżeń, ale było to niejako oczywiste jeszcze przed rozpoczęciem testów, bo płyta główna z segmentu premium musi dużo oferować. Tak też się stało, MSI B450 GAMING PRO CARBON AC jest wyposażona w moduł Wi-Fi Intela 9260AC, bardzo solidny układ zasilania procesora czy solidne pewnie zamontowane radiatory. W płycie tej klasy nie mogło też zabraknąć podświetlenia RGB sterowanego z poziomu Windows za pomocą MSI Mystic Light. Dodatkowo można podłączyć dwie listwy LED 5050, by jeszcze bardziej poprawić wygląd swojego komputera w obudowie ze szklanym bocznym panelem. Układ audio też nie budzi wątpliwości, bo rozwiązanie oparte o kodek ALC1220 raczej nie mogło wypaść kiepsko. I nie wypadło, wyniki są bezsprzecznie jednymi z najlepszych, nie tylko wśród płyt głównych z układem AMD B450, ale także wszystkich z podstawką AM4. Płyta nie zawiodła oczekiwań, jeśli chodzi o podkręcanie, a to dość istotna kwestia i w tej klasie cenowej klient ma prawo oczekiwać rewelacyjnych wyników. Ośmiordzeniowy procesor Ryzen 7 1700X bez problemu podkręciliśmy do rozsądnych granic jego możliwości, czyli 3800 MHz przy napięciu zasilającym 1,35 V. Podczas długotrwałych testów obciążeniowych płyta zachowywała się stabilnie i przewidywalnie, mimo że radiatory na tranzystorach zasilających procesor były mocno ciepłe. Bardzo dobrze podkręcała się też pamięć RAM, w przeciwieństwie do płyty Gigabyte uzyskaliśmy stabilną pracę w ustawieniu DDR4-3533, co stawia prezentowaną płytę na równi z najlepszymi konstrukcjami na rynku. UEFI jest zaś bardzo dobrze dopracowane i atrakcyjne wizualnie, nie mam tu żadnych zastrzeżeń.

MSI B450 GAMING PRO CARBON AC to propozycja kompletna - bogato wyposażona, z bardzo dobrymi możliwościami podkręcania, bezkompromisowym układem audio, solidnym układem zasilania procesora. Bez wątpienia jest jedną z najlepszych (jeśli nie najlepszą) konstrukcją B450.

MSI B450 GAMING PRO CARBON

Przechodząc do opłacalności zakupu prezentowanej płyty, MSI B450 GAMING PRO CARBON AC ma kosztować około 550 zł, więc jest to już dość poważna kwota. Za podobną można kupić wiele konstrukcji z chipsetem X370, a nawet X470. Będą miały one opcję instalacji konfiguracji Multi GPU z prawdziwego zdarzenia, bo chipsety z serii X mają możliwość dzielenia linii PCI-Express 3.0 pochodzących od procesora na dwa sloty. To jednak realnie jedyna ich przewaga, a trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie każdy potrzebuje dwóch kart graficznych w komputerze. W zamian za "słabszy" chipset otrzymujemy zaś płytę naprawdę kompletną, z bardzo dobrym układem audio, stabilnym pod kątem podkręcania układem zasilania procesora, dobrze wyglądającą (radiatory, podświetlenie diodami LED RGB, możliwość dołączenia dodatkowych pasków) i z bardzo dobrze dopracowanym UEFI.

 

MSI B450 GAMING PRO CARBON AC

Bardzo dobre wyniki podkręcania CPU oraz pamięci RAM, bardzo dobry układ zasilania procesora, bardzo dobry układ audio, podświetlenie RGB wraz z możliwością podłączenia dodatkowych pasków LED, chipset B450 gwarantuje poprawne działanie Ryzenów 2000 od razu po wyjęciu z pudełka

Znaczących brak

Cena (na dzień publikacji): 550 zł

Gwarancja: 36 miesięcy

 

Sprzęt do testów dostarczył:

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test płyty głównej MSI B450 GAMING PRO CARBON AC

 0