Test SilentiumPC Fluctus 120 PWM - wydajny wentylator, który robi różnicę

Test SilentiumPC Fluctus 120 PWM - wydajny wentylator, który robi różnicę

Opakowanie i budowa SilentiumPC Fluctus 120 PWM

Wentylator został zapakowany w lakierowane, kartonowe opakowanie wysokiej jakości, które wygląda bardzo solidnie i przyciąga wzrok kolorystyką. Przyznam, że SilentiumPC mnie pozytywnie zaskoczył, opakowanie prezentuje się bardziej premium. Wokoło znajduje się opis i specyfikacja produktu, natomiast po otwarciu mamy dodatkową wkładkę zawierającą manual. SPC się postarało, naprawdę. Wyposażenie jest podstawowe i wraz z wentylatorem otrzymujemy cztery śrubki montażowe oraz przedłużkę do zasilania wentylatora.

 Opakowanie

SilentiumPC Fluctus 120 PWM

SilentiumPC Fluctus 120 PWM

SilentiumPC Fluctus 120 PWM

Wentylator wykonano z plastikowej ramki w kolorze czarnym, na której znajdziemy logotyp producenta. Fluctus 120 PWM oparto o 9-łopatkowy wirnik o zoptymalizowanej konstrukcji w kształcie sierpa z dodatkowymi ostrymi krawędziami - producent określa to jako falisty kształt. Konstrukcja ta jest opatentowana, a taka budowa zwiększa statyczne ciśnienie powietrza oraz obniżają psychoakustyczne doznania, a więc jest wydajnie i cicho (a przynajmniej powinno być). Ramka jak i wirnik są wykonane ze sztywnego tworzywa, co tylko potwierdza jakość produktu.

SilentiumPC Fluctus 120 PWM

Całość pracuje na łożysku FDB, co zwiększa trwałość, a wentylator stosować możemy w każdej pozycji pracy bez obaw o jego stan. Silnik pobiera 0,3 A czyli 3,6 W.

SilentiumPC Fluctus 120 PWM

Na krawędziach mamy otwory montażowe, na których mamy sporych rozmiarów gumowe podkładki antywibracyjne. Podczas testów coolera CPU Fera 5 wszyscy recenzenci narzekali na łatwo wypadające gumowe podkładki, co było prawdą. Tutaj widzę znaczną poprawę, gumki mocno się trzymają i nie wypadają tak, jak to miało miejsce w pierwszych rewizjach wentylatora.

SilentiumPC Fluctus 120 PWM

Kabel zasilania wykonano z 4-żyłowego przewodu o długości 20,5 cm i znajduje się tu dodatkowy rozgałęźnik do podłączenia kolejnej sztuki o długości 13 cm. Do tego otrzymujemy 40-centymetrową przedłużkę. Dzięki sterowaniu sygnałem PWM, wentylator może pracować w zakresie od 300 do 1800 obr./min.

SilentiumPC Fluctus 120 PWM

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test SilentiumPC Fluctus 120 PWM - wydajny wentylator, który robi różnicę

 0