Test smartfona Lenovo moto G4 Plus

Test smartfona Lenovo moto G4 Plus

Lenovo moto G4 Plus to pierwszy telefon tej marki, który mamy okazję testować. Jest to debiut całkiem udany, ponieważ konstrukcja wyceniana na około 1150 złotych nie rozczarowuje. Pierwsze wrażenia przypomniały nam Acera Liquid Z630. Wszystko za sprawą podobnych gabarytów, konstrukcji oraz materiałów. Lenovo jest jednak po prostu wyraźnie lepsze.

lenovo moto g4 plus

Na uwagę zasługuje niezłe wykonanie oraz czysta wersja nowego Androida. Bardzo dobrze prezentuje się również przyjemny dla oka wyświetlacz. Zastosowany w moto G4 Plus akumulator jest zadowalający, a w połączeniu z zaawansowaną ładowarką tworzy wyjątkowo atrakcyjny duet.

lenovo moto g4 plus

Największym atutem zdaje się być jednak aparat, czyli element za który dopłacimy co najmniej 200 złotych względem wersji bez plusa. Jeśli często robicie zdjęcia, podpowiadamy, że jest to inwestycja warta swojej ceny.

Elementem do dłuższej dyskusji jest natomiast czytnik linii papilarnych. Sposób jego pracy jest jak najbardziej prawidłowy, jednak sposób jego ulokowania, nie każdemu przypadnie do gustu. Dziwaczny jest również głośnik, chociaż trudno wysunąć pod jego kierunkiem jakieś rozsądne zarzuty. Wyniki wydajnościowe to połączenie niezłych not w grach i dość przeciętnych w benchmarkach. Wszystko mieści się w ramach deklarowanej półki cenowej.

Wskazując minusy trzeba wskazać niezrozumiały brak modułu NFC. Wszak nawet w tańszych smartfonach jest to absolutny standard.

 

Lenovo moto G4 Plus

czysty Android 6, bardzo dobry aparat, niezły wyświetlacz, czytnik linii papilarnych, dobry akumulator z trybem szybkiego ładowania

brak NFC, cena powinna być o 100-200 złotych niższa

Cena (na dzień 10.12.2016): 1 150 złotych

Gwarancja: 24 miesiące

 

Sprzęt do testów dostarczył:

lenovo

Komentarze


Ładuję...