Test wentylatorów Arctic BioniX F120 i F140 - wydajność w dobrej cenie

Test wentylatorów Arctic BioniX F120 i F140 - wydajność w dobrej cenie

Arctic BioniX F120 i F140 to nie tylko świetnie wyglądające wentylatory, ale również bardzo wydajne. Jeśli chodzi o przepływ powietrza w tubie, jak i na dedykowanym radiatorze Thermaltake Frio Silent 14, pomijając Noctua NF-F12 IndustrialPPC-3000, oba wentylatory generują spory wicher, będąc bezkonkurencyjnymi pod względem wydajności. Napięcie startu zaczyna się od 4 V dla obu modeli, natomiast minimalne napięcie pracy to 3,8 V. Tutaj zaznaczę, że lepszą kontrolę prędkości uzyskamy podłączając je do płyty głównej i sterując sygnałem PWM - wtedy zmusimy je do pracy na 200 obr./min. Jedyne, co zauważyłem, to nieco słyszalny start silnika. Podczas pracy łożyskowanie jest niesłyszalne. Ciągnąc temat generowanego natężenia dźwięku, przyznam, że Arctic BioniX przy pełnych obrotach są głośne, co widać na wykresach. Jednakże po zmniejszeniu obrotów, jesteśmy w stanie znaleźć kompromis między wydajnością a kulturą pracy.

Wentylatory Arctic BioniX F120 i F140 to wydajne i dobrze wykonane konstrukcje, a cena nie zwala z nóg. Ciekawi mnie tylko czy będą wersje z podświetlaniem LED?

Arctic BioniX F120 i Arctic BioniX F140

Wentylatory dla graczy? Czemu nie, testowane Arctic zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Niektórzy docenią kilka wersji kolorystycznych i brak wszechobecnego trendu pakowania garści diod LED. BioniX F120 i F140 to wydajne konstrukcje, oparte na cenionym łożysku FDB, gwarantującym długą żywotność, która została dodatkowo przedłużona, a to za sprawą specjalnie zaprojektowanych w Niemczech smarom i nowemu silnikowi. Recenzowane modele swoimi wynikami w testach potwierdzają swoją przewagę nad konkurencyjnymi konstrukcjami. Wysoka jakość wykonania oraz wykorzystanych materiałów gwarantują długą i bezawaryjną pracę, potwierdzoną 10-letnim okresem gwarancyjnym. Jeżeli miałbym się do czegoś przyczepić, to słabe wyposażenie i nieco głośna praca przy dużych prędkościach, ale za to otrzymujemy wydajność w przystępnej cenie. Za wentylator BioniX F120 (120 mm) przyjdzie nam zapłacić ok. 49 zł, a za wersję w rozmiarze 140 mm (BioniX F140) od 55 zł. Jak widać ceny są nader atrakcyjne, jak na produkt tej klasy. Reasumując, testowane produkty oceniam na 4 gwiazdki oraz wyróżnienia wydajność i opłacalność.  

 

Arctic BioniX F120

 

 Wysoka jakość wykonania, bardzo dobra wydajność, wytrzymałe łożysko FDB, sterowanie sygnałem PWM kilku wentylatorów, design, 10 lat gwarancji, cena.

 Głośny przy wysokich obrotach, przekłamania w odczycie prędkości.

Cena (na dzień 26.03.2017): około 49 zł.

 

Arctic BioniX F140


 Wysoka jakość wykonania, bardzo dobra wydajność, wytrzymałe łożysko FDB, sterowanie sygnałem PWM kilku wentylatorów, design, 10 lat gwarancji, cena.

 Głośny przy wysokich obrotach, przekłamania w odczycie prędkości.

Cena (na dzień 26.03.2017): około 55 zł.

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Arctic

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test wentylatorów Arctic BioniX F120 i F140 - wydajność w dobrej cenie

 0