Thermaltake Toughpower GF 850 W - 10 lat gwarancji w rozsądnej cenie

Thermaltake Toughpower GF 850 W - 10 lat gwarancji w rozsądnej cenie

Podsumowanie i ocena Thermaltake Toughpower GF 850 W

Thermaltake Toughpower GF 850 W to kolejny model korzystający z platformy CWT GPX, czyli solidnej podstawy, którą widzieliśmy w niedawno testowanym KRUX Generator 850 Gold. Thermaltake oferuje nam bardzo dobre parametry elektryczne, maksymalną zanotowaną sprawność energetyczną powyżej 94,5%, spory zapas mocy, świetną regulację napięcia na linii 12 V oraz niezłą kulturę pracy dzięki zastosowaniu dużego, 14-centymetrowego wentylatora z łożyskiem hydraulicznym. We wnętrzu znajdziemy główny japoński kondensator i szkoda, bo tylko chińskie kondensatory na stronie wtórnej. Wszystkie są jednak certyfikowane do pracy w temperaturze do 105 st. C. Thermaltake ponadto oferuje bogate w złącza, taśmowe okablowanie oraz torbę na ich przechowywanie. Na zasilacz otrzymujemy aż 10 lat okresu gwarancyjnego.

Thermaltake Toughpower GF 850 W pod kątem elektrycznym wypada bardzo dobrze. W tej kwocie trudno szukać lepszego zasilacza z tak długą gwarancją. 

Wady? Można było zastosować półpasywny tryb pracy lub lepsze kondensatory na stronie wtórnej. Tak czy inaczej, ciężko szukać czegoś na siłę, szczególnie jak poznamy cenę, która na dzień publikacji wynosi ok. 549 zł. To naprawdę niezła kwota  za za tak solidny PSU o mocy 850 W - a przypomnę, udzielana jest na niego 10-letnia, a nie 5-letnia gwarancja.

Zasilacz świetnie się sprawdzi z odblokowanymi procesorami klasy Core i5/i7/i9 lub AMD Ryzen 5/7/9 oraz kartami graficznymi pokroju GeForce RTX 3080 Ti/3090. Mimo zastosowania słabszych kondensatorów na stronie wtórnej, których nie jestem szczególnym fanem (chętnie zobaczyłbym tutaj tajwańskie zamienniki Teapo lub równie dobre Elite, zasilacz dobrze poradził sobie we wszystkich, nawet tych najbardziej wymagających testach. Testowany model kupimy od 549 zł, gdzie za konkurencyjne konstrukcje, takie jak KRUX Generator 850 W i Gigabyte GP-UD850GM przyjdzie nam zapłacić odpowiednio 499 zł oraz 584 zł. Testowany model oceniam na 4 gwiazdki oraz dodaję zasłużone wyróżnienia wydajność i opłacalność. Jeżeli zatem szukasz dobrego i świetnie wycenionego zasilacza z długą gwarancją, Thermaltake Toughpower GF 850 W Cię nie zawiedzie.

Thermaltake Toughpower GF 850 W

 

Thermaltake Toughpower GF 850 W - opinia:

 Thermaltake Toughpower GF 850 W - zalety:

 • Wydajność, średnia sprawność 93,42%
 • Japoński główny kondensator do 105 st. C
 • Niskie tętnienia
 • Działające zabezpieczenia
 • Gwarancja 10 lat
 • Cicha praca do 75% mocy
 • Regulacja napięcia szyny 12 V
 • Całkowicie modularne okablowanie
 • Wentylator z łożyskiem hydraulicznym
 • Atrakcyjna cena

 Thermaltake Toughpower GF 850 W - wady:

 • Kultura pracy na maksymalnych obrotach wentylatora
 • Chińskie kondensatory na stronie wtórnej

Thermaltake Toughpower GF 850 W - cena

Cena na dzień publikacji: od 549 zł 

Gwarancja: 10 lat

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Thermaltake

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Thermaltake Toughpower GF 850 W - 10 lat gwarancji w rozsądnej cenie

 0