Thermaltake Toughpower GF 850 W - 10 lat gwarancji w rozsądnej cenie

Thermaltake Toughpower GF 850 W - 10 lat gwarancji w rozsądnej cenie

Analiza elektroniki Thermaltake Toughpower GF 850 W (strona pierwotna)

Etap filtrowania zaczyna się na wtyku zasilania, gdzie bezpośrednio do wtyku AC przylutowano dwa kondensatory ceramiczne typu Y (niebieskie), a na przewodach AC dodatkowo dławik ferrytowy.

Kolejny etap filtrowania znajduje się na głównym laminacie, gdzie mamy:

  • kolejne dwa kondensatory ceramiczne Cy,
  • dwie cewki z rdzeniem ferrytowym,
  • warystor,
  • kondensator poliestrowo-metalizowany typu X (żółty).

Etap filtracji napięcia wejściowego jest dobry. Za tą sekcją znajduje się radiator z jednym 15-amperowym mostkiem prostowniczym GBU 1506, który jest dodatkowo chłodzony.

W układzie APFC mamy jeden wysokonapięciowy kondensator filtrujący japońskiej marki Nichicon serii LGG o pojemności 560 µF na 400 V i jest certyfikowany do pracy przy maksymalnej temperaturze 105 °C. Żywotność wynosi 2000 godzin.

W układzie aktywnego PFC znajdziemy dwa MOSFETy, ale zbyt bliska odległość cewki PFC uniemożliwiła mi odczytanie oznaczeń. Ponadto mamy jedną 8-amperową diodę Schottky’ego FFSP0665A.

Między kondensatorem wysokonapięciowym a cewką APFC znajduje się termistor NTC oraz przekaźnik obejściowy jako zabezpieczenie przed dużymi prądami rozruchowymi.

Tranzystory kluczujące znajdują się na dwóch radiatorach. Dwa na wspólnym z elementami APFC oraz dwa kolejne na mniejszym radiatorze. Cztery tranzystory kluczujące działają w topologii pełnego mostu o oznaczeniach ITA20N50R i cechują się  parametrem RDS(On) na poziomie 240 mΩ oraz mogą dostarczyć do 20 A w trybie ciągłym przy 25 °C

Kontroler PFC Champion CM6500UNX umiejscowiono na rewersie PCB. Kontroler rezonansowy CM6901X znajduje się na stronie lutowania.

Za radiatorem znajduje się kontroler PWM układu 5 Vsb TNY284-290

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Thermaltake Toughpower GF 850 W - 10 lat gwarancji w rozsądnej cenie

 0