TP-Link Kasa Cam Outdoor KC200 - test zewnętrznej kamerki typu Cloud

TP-Link Kasa Cam Outdoor KC200 - test zewnętrznej kamerki typu Cloud

TP-Link Kasa Cam Outdoor KC200 - Podsumowanie

TP-Link Kasa Cam Outdoor KC200 to produkt, który pomimo pewnych dość oczywistych braków, powinien w pełni spełniać oczekiwania typowego użytkownika, poszukującego podobnego sprzętu. Kamera jest prosta w montażu i obsłudze (wynika to po części z niezbyt zaawansowanego zestawu funkcji), a rejestrowany przez nią obraz charakteryzuje się naprawdę bardzo dobrą jakością. Co więcej, funkcja wykrywania ruchu i dźwięku jest naprawdę niezawodna, a możliwość dwustronnej komunikacji czy zintegrowana syrena to dodatkowe atuty tego urządzenia. Szkoda jednak, że integracja z rozwiązaniami smart home jest tu tak uboga (jak na razie praktycznie nie istnieje), a gdyby producent zdecydował się na możliwość zapisywania nagranego obrazu lokalnie (np. na karcie pamięci) oraz zastosowanie wbudowanego akumulatora, to kamerka niewątpliwie byłaby jeszcze wszechstronniejsza w użytkowania.

Kamera jest prosta w montażu i obsłudze, a rejestrowany przez nią obraz charakteryzuje się naprawdę bardzo dobrą jakością.

TP-Link Kasa Cam Outdoor KC200 - test zewnętrznej kamerki typu Cloud

Niemniej jednak, jeśli szukamy prostej kamerki, która zwiększy nasze bezpieczeństwo za relatywnie niewielkie pieniądze (nawet dodatkowe plany subskrypcji są bardzo rozsądnie wycenione), to Kasa KC200 może okazać się tym, czego nam potrzeba. Co prawda na rynku znaleźć można bardziej zaawansowane kamery, z sensorami 4K i wsparciem dla HDR oraz toną przeróżnych funkcji (w tym rozpoznawania twarzy), ale są to produkty skierowane do innej grupy odbiorców, która posiada także grubszy portfel. Tym samym, TP-Link Kasa Cam Outdoor KC200 zdaje się trafiać do dość sporej grupy odbiorców, którzy cenią sobie wygodę wykorzystania chmury i dostęp do podglądu z telefonu, praktycznie z dowolnego miejsca, ale nie oczekują funkcjonalności sprzętu przeznaczonego do typowo profesjonalnego użytkowania. W tym przypadku kamera po prostu bardzo dobrze wywiązuje się z powierzonego jej zadania.      

TP-Link Kasa Cam Outdoor KC200

 jakość rejestrowanego obrazu, tryb nocny, dostęp do systemu z poziomu chmury, prosta konfiguracja, funkcja syreny, funkcja dwustronnej komunikacji (wbudowany mikrofon i głośnik)

 uboga integracja ze smart home, brak opcji zapisu lokalnego, brak wbudowanej baterii, zasilanie na kablu USB

Cena(w dniu publikacji): ok. 580 zł 

 

Do testu dostarczył:

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link Kasa Cam Outdoor KC200 - test zewnętrznej kamerki typu Cloud

 0