Test XPG Core Reactor II 850 W. Świetna jakość w atrakcyjnej cenie

Test XPG Core Reactor II 850 W. Świetna jakość w atrakcyjnej cenie

Analiza elektroniki XPG Core Reactor II 850 W (strona pierwotna)

Etap filtrowania zaczyna się na wtyku zasilania, gdzie bezpośrednio do niego przylutowano kondensatory ceramiczne typu Y (niebieskie) oraz jeden Cx (pomarańczowy).

Kolejny etap filtrowania znajduje się na głównym laminacie, gdzie mamy:

  • dwa kondensatory ceramiczne Cy,
  • dwie cewki z rdzeniem ferrytowym,
  • warystor,
  • bezpiecznik rurkowy,
  • jeden kondensator poliestrowo-metalizowany typu X (pomarańczowy).

Etap filtracji napięcia wejściowego jest dobry. Za tą sekcją znajduje się radiator z dwoma 15-amperowymi mostkami prostowniczymi GBU 1506, które są dodatkowo chłodzone radiatorem.

W układzie APFC mamy dwa wysokonapięciowe kondensatory filtrujące japońskiej produkcji Rubycon serii MXE o pojemności 680 µF na 420 V, certyfikowane do pracy przy maksymalnej temperaturze 105°C i o żywotności 2000 godzin.

W układzie aktywnego PFC znajdziemy dwa MOSFETy ST STF33N60M2. Cechują się one parametrem RDS(on) na poziomie 108 mΩ i mogą dostarczyć do 26 A w trybie ciągłym przy 25 °C. Ponadto mamy jedną 8-amperową diodę Schottky’ego Infineon IDH08G65C6.

Za radiatorem APFC mamy kolejny radiator z czterema tranzystorami kluczującymi, działającymi w topologii pełnego mostu oraz MOSFETy Vishay SiHA25N60EF. Cechują się one parametrem RDS(on) na poziomie 127 mΩ i mogą dostarczyć do 25 A w trybie ciągłym przy 25°C. Obok znajdziemy elementy układu rezonansowego LLC. Między aktywnym mostkiem a LLC znajdziemy termistor NTC oraz przekaźnik, które realizują zabezpieczenie przed dużymi prądami rozruchowymi.

Obok sekcji APFC mamy pionowy laminat zawierający układ Champion CM6500UNX, to kontroler PFC. 

Niżej mamy pionowy laminat zawierający kontroler PWM/LLC i SR Champion CU6901VAC.

Dalej obwód 5 Vsb tranzystor MOSFET Silan Microelectronics SVF4N65RD, cechujący się parametrem RDS(on) na poziomie 2,3 Ω i mogący dostarczyć do 4 A w trybie ciągłym przy 25 °C. Tranzystor znajduje się na stronie lutowania. Do tego znajdziemy tu kontroler standby On-Bright OB5282.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test XPG Core Reactor II 850 W. Świetna jakość w atrakcyjnej cenie

 0