Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Powstało Global VR Association – stowarzyszenie producentów gogli VR

Tagi: global vr association, sony, facebook, htc, google, samsung, acer, VR
Dodano: 09 Grudzień 2016, 15:32, przez: Damian Jaroszewski
Przeczytano: 298, komentarzy: 0, Żródło: GSMArena

Producenci gogli wirtualnej rzeczywistości postanowili połączyć swoje siły i założyli nowe stowarzyszenie o nazwie Global VR Association. Skupia ono największych graczy na wciąż nowym rynku.

Stowarzyszenie Global VR Association zostało powołane przez takie firmy, jak: Facebook (Oculus), HTC (Vive), Google (Daydream), Sony (PS VR), Samsung (Gear VR) oraz Acer (Starbreeze StarVR). Co ciekawe, na liście brakuje Microsoftu, który ma przecież gogle holograficzne oraz OSVR, które jest wspierane przez Razera, Intela oraz Leap. Dziwić może brak Valve, które przecież było partnerem HTC przy tworzeniu okularów Vive. Nie jest jednak powiedziane, że firma Gabe’a Newella nie dołączyć do stowarzyszenia w późniejszym czasie.

Jaki cena postawili sobie członkowie Global VR Association? Firmy należące do stowarzyszenia mają wspólnie opracowywać i dzielić się najlepszymi praktykami, a także łączyć społeczność skupioną wokół technologii VR. Nie są to jakieś bardzo szczegółowe cele, ale można się spodziewać, że najwięksi producenci będą wspólnie wyznaczać kierunek rozwoju całego rynku. Na konkretne działania i pomysły przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać.

Global VR Association

Oceń artykuł:
(Głosów: 0)

NAPISZ KOMENTARZ