Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Sprzedaż PC nieznacznie maleje - Windows 10 może być za to odpowiedzialny

Dodano: 12 Lipiec 2016, 11:32, przez: Jakub Krawczyński
Przeczytano: 135, komentarzy: 0, Żródło: PC World

Według ostatnich danych International Data Corporation, globalna sprzedaż komputerów osobistych spadła o 4,5 procenta w drugim kwartale 2016 w porównaniu do kwartału poprzedniego. W tym czasie zostały zakupione 62,4 milionów pecetów. Z drugiej strony w USA odnotowano zwyżkę w postaci 4,9 procenta.

Sprzedaż pecetów spadła na całym świecie oprócz Stanów Zjednoczonych.

Niemniej jednak dominuje tendencja spadkowa, która rozpoczęła się w drugim kwartale zeszłego roku. Według IDC ten trend utrzyma się aż do roku 2018, jednakże jest pewna szansa na zminimalizowanie spadku sprzedaży. IDC uważa, że darmowa aktualizacja do Windows 10 sprawiła, że klienci woleli zostać przy obecnych komputerach i odświeżyć je do najnowszej wersji systemu od Microsoftu, co bezpośrednio wpłynęło na niższe wyniki sprzedaży.

Poniżej można zobaczyć zestawienie danych z drugiego kwartału 2015 i 2016 roku z całego świata (wartości podane są w milionach)

Z końcem 29 lipca kończy się okres darmowego uaktualnienia, a po tym czasie wszyscy będą zmuszeni do kupienia płatnej wersji Windows 10. Analitycy spodziewają się, że to wydarzenie (które także wpłynie na sektor biznesowy) oraz najnowsze wersje procesorów Intela zaczną napędzać sprzedaż komputerów osobistych na nowo.

Oceń artykuł:
(Głosów: 1)

NAPISZ KOMENTARZ