2K Games zhakowane. Firma radzi graczom zmienić hasła

2K Games zhakowane. Firma radzi graczom zmienić hasła

Ostatni czas stoi pod znakiem bardzo wzmożonej aktywności hakerów. Wystarczy przywołać ogromny wyciek GTA 6 czy zhakowanie Ubera i Revoluta, a do tego grona dołącza właśnie 2K Games. Wydawca, którego właścicielem jest Take-Two, potwierdził naruszenie jego systemów i radzi graczom, by zmienili swoje hasła. 

„Dowiedzieliśmy się, że nieupoważniona osoba trzecia nielegalnie uzyskała dostęp do danych uwierzytelniających jednego z naszych dostawców platformy pomocy technicznej, której 2K używa do zapewniania wsparcia naszym klientom” - czytamy w wiadomości z oficjalnego konta 2K Support na Twitterze. „Nieupoważniona strona wysłała wiadomość do niektórych graczy zawierającą złośliwy link. Nie otwieraj żadnych wiadomości e-mail ani nie klikaj żadnych linków otrzymanych z konta wsparcia 2K Games”. 

Do tego grona zhakowanych firm dołącza właśnie 2K Games, wydawca, którego właścicielem jest Take-Two.

2K Games zhakowane. Firma radzi graczom zmienić hasła

Jeśli jednak otrzymaliście złośliwą wiadomości i kliknęliście zamieszczony w niej link, wydawca zaleca podjęcie następujących kroków, w celu zachowania bezpieczeństwa:

  • Zresetujcie wszystkie hasła do kont użytkowników zapisane w przeglądarce internetowej (np. Autouzupełnianie Chrome)
  • Włączcie uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA), gdy tylko jest to możliwe, zwłaszcza w przypadku osobistych kont e-mail, bankowych, telefonicznych lub internetowych. Jeśli to możliwe, unikajcie korzystania z usługi MFA, która opiera się na weryfikacji wiadomości tekstowych — korzystanie z aplikacji uwierzytelniającej jest najbezpieczniejszą metodą
  • Zainstalujcie i uruchomcie renomowany program antywirusowy
  • Sprawdźcie ustawienia konta, aby zweryfikować, czy na Waszych osobistych kontach e-mail zostały dodane lub zmienione jakiekolwiek reguły przekazywania

„Pamiętajcie, że personel 2K nigdy nie poprosi Was o podanie hasła ani innych danych osobowych. Nasz zespół pomocy pozostanie w trybie offline, dopóki będziemy zajmować się tą sprawą. Wyślemy powiadomienie, kiedy będziecie mogli wznowić interakcję z oficjalnymi wiadomościami e-mail z działu pomocy technicznej 2K, a także prześlemy dodatkowe informacje, w jaki sposób możesz najlepiej chronić się przed wszelką złośliwą aktywnością” - czytamy dalej w oświadczeniu.

Do ataku na 2K Games doszło niedługo po tym, jak siostrzana firma Rockstar Games została zhakowana, a poufne materiały GTA V wyciekły do ​​sieci. Po tym wycieku Rockstar Games wydało oświadczenie, w którym uspokaja graczy, że ​​zespół nie przewiduje żadnych zakłóceń w grach typu usługi ani żadnego długoterminowego wpływu na rozwój trwających projektów, w tym kolejnego Grand Theft Auto.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: 2K Games zhakowane. Firma radzi graczom zmienić hasła

 0