3D umarło? Wcale nie! Gamingowy Predator Helios 300 SpatialLabs Edition z ekranem 3D bez okularów

3D umarło? Wcale nie! Gamingowy Predator Helios 300 SpatialLabs Edition z ekranem 3D bez okularów

Choć wielu stwierdziło już śmierć 3D z przyczyn naturalnych, to technologia ta wcale nie jest martwa i możliwe, że wkrótce przeżyje odrodzenie. Acer przedstawia laptop z ekranem 3D, który nie wymaga noszenia okularów.

Technologia obrazu 3D swoje czasy świetności ma już bez wątpienia za sobą. Telewizory 3D są już właściwie niedostępne, choć do kin wciąż trafiają filmy z trójwymiarowym obrazem. Pomimo że 3D wciąż ma wielu zwolenników, jedną z największych niedogodności od zawsze była konieczność zakładania okularów, bez różnicy czy to pasywnych, czy aktywnych. Minusem bez wątpienia była również niższa rozdzielczość i przyciemniony obraz. Choć jeszcze do niedawna produkowano konsole 3D, które nie wymagały noszenia okularów (mówimy tu oczywiście o Nintendo 3DS), to raczej nie spodziewaliśmy się już ujrzenia tej technologii w nowych konstrukcjach, a już z pewnością nie w gamingowych laptopach.

Acer wprowadza na rynek laptop w ekranem 3D. Choć przypomina to działanie Nintendo 3DS, to technologia jest dużo bardziej zaawansowana.

Predator Helios 300 SpatialLabs Edition to pierwszy tego rodzaju laptop do gier - oprócz wysokiej wydajności podzespołów wykorzystano tutaj wyświetlacz, który nietypowy kran. SpatialLabs nawiązuje do nowej technologii stereoskopowego wyświetlania 3D bez okularów. Predator Helios 300 SpatialLabs Edition jest wyposażony w 15,6-calowy wyświetlacz IPS, który jest w stanie stworzyć stereoskopowy obraz 3D. Wyświetlacz 4K 60Hz może działać w trybie 2D przy 3840 × 2160 lub trybie 3D, który zmniejsza o połowę rozdzielczość do 1920 × 2160 na każde oko, wyświetlając podwojony obraz dla wszystkich treści. Sercem jest procesor Intel Core i9-12900H 12. generacji pracujący z układem RTX 3080, do 32 GB dwukanałowej pamięci RAM DDR5 4800 MHz i dyskiem SSD PCIe Gen 4 NVMe do 2 TB.

Acer podkreśla, że na rynku jest ponad 50 gier, które skorzystają z nowego wyświetlacza, a wśród nich znajdują się God of War, Ghostrunner i Shadow of the Tomb Raider, a kolejne tytuły podobno mają nadejść. Media, które nie są natywnie w 3D, można przekształcać za pomocą symulowanego 3D - wliczając w to zdjęcia i rozmowy na żywo. Czy działania Acera zapowiadają powrót 3D w ulepszonej wersji? Z pewnością będziemy z zainteresowaniem śledzić temat.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: 3D umarło? Wcale nie! Gamingowy Predator Helios 300 SpatialLabs Edition z ekranem 3D bez okularów

 0