Zainwestował w kryptowaluty 2,8 mln USD, następnego dnia były warte 1000 USD

Zainwestował w kryptowaluty 2,8 mln USD, następnego dnia były warte 1000 USD

Inwestowanie w kryptowaluty potrafi być niebezpieczną zabawą, szczególnie jeśli nie robi się tego z głową, o czym przekonać miał się popularny youtuber, który jak twierdzi stracił na tym naprawdę pokaźną sumę. 

Youtuber Olajide Olayinka Williams „JJ” Olatunji, znany też jako KSI lub też „KSICrypto” na Twitterze, pochwalił się, że zainwestował duże pieniądze w popularną kryptowalutę LUNA. KSI zdradził, że kupił cyfrową walutę Terra Luna (jedna z 10 największych kryptowalut na świecie) za 2,8 miliona dolarów, ale ta w zeszłym tygodniu zaczęła doświadczać ogromnej wyprzedaży, powodując spadek kapitalizacji rynkowej z 40 miliardów dolarów w kwietniu do 1,6 miliarda dolarów obecnie (16 maja).

Youtuber znany też jako KSI pochwalił się, że zainwestował duże pieniądze w kryptowalutę LUNA, co nie skończyło się dla niego dobrze.

Nie da się ukryć, że wartość LUNY spadła na łeb na szyję, ponieważ jeszcze 1 maja jedna moneta była warta prawie 100 dolarów, a obecnie jej wartość to 0,00023 centa. Wiele osób nie ukrywało szoku po tym, jak wartość tej kryptowaluty spadła o 99% praktycznie w 24 godziny, co spowodowało, że właściciele tej waluty nierzadko stracili duże pieniądze, tak jak wspomniany youtuber KSI. Zresztą wystarczy udać się na Twittera, by zobaczyć z jak dużą skalą problemu mamy do czynienia. 

Jeden inwestor napisał: „Powinienem był spieniężać, gdy było po 100 USD, wtedy byłbym do przodu 25 000 USD. Ale byłem chciwy, mając nadzieję, że zarobię więcej pieniędzy i licząc na to, że będzie stać mnie na zaliczkę na dom dla mojej rodziny. W takim razie chyba nie będzie domu i oszczędności".

Podczas krachu kryptowaluty niektóre giełdy, takie jak Binance, tymczasowo wstrzymały wypłaty w sieci LUNA, co oznaczało, że wielu użytkowników, którzy chcieli na szybko sprzedać tę kryptowalutę, nie było w stanie tego zrobić. Do Kwon, założyciel twórców Terra, Terraform Labs, we wtorek zabrał głos na Twitterze i ogłosił, że deweloperzy opracowują plan naprawy dla stablecoina Terra, UST, prosząc nielicznych inwestorów, którzy pozostali w posiadaniu monet, aby „trzymali się mocno”.

Zobacz także:

 

Terra Luna już uznawane jest za największą porażkę w historii kryptowalut i stanowi przestrogę przed zbyt nonszalanckim inwestowaniem w kryptowaluty.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zainwestował w kryptowaluty 2,8 mln USD, następnego dnia były warte 1000 USD

 0