Acer ConceptD 7 SpatialLabs Edition: Laptop z ekranem 3D bez potrzeby używania okularów 3D

Acer ConceptD 7 SpatialLabs Edition: Laptop z ekranem 3D bez potrzeby używania okularów 3D

Acer zaprezentował nam swojego nowego laptopa dedykowanego twórcom treści wszelakich - z naciskiem na 3D. ConceptD 7 Spatial Labs Edition przynosi środowisko 3D bez konieczności ubierania okularów 3D.

Stereoskopia? Dzisiaj? Na to zdecydował się Acer. Wraz ze Spatial Labs, producent stworzył prawdziwą gratkę dla użytkowników, którzy cenią sobie wydajność oraz pełen pakiet zastosowań w ich środowisku pracy. Graficy 3D i designerzy otrzymają bezpośredni podgląd tworzonych projektów i sprawdzać będą mogli je w 3D. Laptop wyposażono w szybki procesor Intel Core i7 11-stej generacji. Oprócz tego na pokładzie znalazło się miejsce dla Windows 11 Pro, 64 GB RAM, 2 TB SSD oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3080. To prawdziwy kombajn do pracy z grafiką 3D, a na dodatek Acer twierdzi, że dzięki zastosowaniu technologii Vortex Flow i wentylatorów Aero Blades, podzespoły komputera będą odpowiednio chłodzone nawet podczas pełnego obciążenia (mniej niż 40 dBA generowanego hałasu).

Acer prezentuje ConceptD 7 SpatialLabs Edition. Laptop dla twórców i profesjonalistów za 16000 zł z Core i7 11-stej generacji i NVIDIA GeForce RTX 3080.

Acer ConceptD 7 SpatialLabs Edition

Oczywiście centralną częścią jest produktywność. Acer zastosował w laptopie stereoskopowy wyświetlacz o przekątnej 15,6" i rozdzielczości 4K UHD (PMS). Acer twierdzi, że każda matryca jest skalibrowana. 100% pokrycia przestrzeni RGB z deltaE <2. Wyświetlacz jest w stanie zmieniać środowisko z 2D na 3D za pomocą jednego kliknięcia, a szczegółowość wyświetlanego obrazu jest sprzężona z dwiema kamerami, które śledzą i rejestrują ruchy gałek ocznych. Całość działa w oparciu o SpatialLabs Model Viewer, który dziś wspiera dużo formatów (w tym 3DS, GCO, IGES czy STP). Dodatkowo, rzutowanie podglądu 2D na drugi monitor (na przykład w Maya), pozwoli ci w tym samym czasie przeglądać stworzoną kreację w środowisku 3D na laptopie – wszystko przy pomocy PiStage oraz SpatialLabs Go. Ten drugi za pomocą SI, potrafi przenieść nawet rasteryzowane wcześniej obiekty i przenieść je w środowisko 3D – ponownie, stereoskopowe.

Acer ConceptD7 SpatialLabs wspiera HDMI 2.1, USB 3.2 typu C (wraz z thunderbolt 4) i DisplayPort 1.4. Oprócz tego wyposażono go w moduł Intel Wi-Fi 6 (Gig+) i jest w pełni kompatybilne z NVIDIA Studio. Do kupienia już w grudniu za kwotę 3599 Euro (około 16500 zł).

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer ConceptD 7 SpatialLabs Edition: Laptop z ekranem 3D bez potrzeby używania okularów 3D

 0