Acer przedstawia Intel Arc A770 Predator BiFrost. Takiego chłodzenia jeszcze nie widzieliśmy

Acer przedstawia Intel Arc A770 Predator BiFrost. Takiego chłodzenia jeszcze nie widzieliśmy

Firma Acer dołącza do producentów niereferencyjnych kart graficznych Intela. Firma przedstawiła swój autorski model Arc A770 w wersji Predator BiFrost. To 2,5-slotowa konstrukcja, która wykorzystuje niestandardową płytkę drukowaną. Do zasilenia karty wykorzystano dwa 8-pinowe złącza. Kartę wyposażono w hybrydowy układ chłodzenia z dwoma wentylatorami, z czego jeden to klasyczna konstrukcja, drugi zaś jest typu blower.

Liczba znanych nam producentów, którzy będą oferować niereferencyjne wydania kart graficznych Intela ciągle się zwiększa. Tym razem dowiedzieliśmy się, że do tego grona dołącza Acer. Firma przedstawiła autorską wersję Arc A770 Predator BiFrost. Nie wiemy niestety, czy Acer zdecyduje się wypuszczenie tego modelu na rynek jako osobną propozycję. Możliwe, że karta będzie dostępna wyłącznie jako część gotowych już zestawów komputerowych. Jeśli chodzi o samą konstrukcję, to mówimy o 2,5-slotowej karcie z niestandardową płytką drukowaną. Do zasilenia Arc A770 Predator BiFrost będziemy potrzebować dwóch 8-pinowych wtyczek. Na zdjęciu widoczne są również aluminiowe żeberka radiatora z co najmniej czterema ciepłowodami.

Acer przedstawił swój autorski projekt karty graficznej Intel Arc A770 w wydaniu Predator BiFrost. Konstrukcja wykorzystuje hybrydowy układ chłodzenia z klasycznym wentylatorem oraz typu blower.

Ciekawą częścią chłodzenia są zastosowane wentylatory. Jeden z nich to klasyczna konstrukcja, która nawiewa chłodne powietrze na radiator niemalże na końcu samej karty. Drugi, mniejszy, to z kolei wentylator typu blower umieszczony tuż pod procesorem graficznym. To dość ciekawe połączenie. Pozostaje pytanie, jak będzie sprawdzać się praktyce zarówno w kwestii temperatur, jak i kultury pracy.

Wykończenie tego modelu również jest niczego sobie. Całość utrzymano w ciemniejszej kolorystyce, jednak nie zabrakło podświetlenia RGB na wentylatorach oraz jednym z boków osłony. Arc A770 Predator BiFrost naprawdę może się podobać. Firma nie udostępniła szczegółowych informacji na temat zegarów, TDP, czy ceny. Spodziewamy się jednak, że otrzymamy je w najbliższym czasie.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer przedstawia Intel Arc A770 Predator BiFrost. Takiego chłodzenia jeszcze nie widzieliśmy

 0