Słaby popyt na iPhone 14. Właśnie dlatego Apple ograniczy produkcję

Słaby popyt na iPhone 14. Właśnie dlatego Apple ograniczy produkcję

Apple ma zamiar ograniczyć produkcję iPhone'ów 14 z uwagi na mały popyt. Celem firmy na 2022 rok było wysłanie łącznie 90 milionów egzemplarzy smartfona. Według raportu Bloomberga, Apple chce trzymać się tego planu. W Chinach zakup iPhone'ów 14 w ciągu pierwszych 3 dni od wprowadzenia na rynek spadł o 11% w stosunku do iPhone'ów 13.

Aktualna sytuacja na świecie zdecydowanie zmniejsza możliwości finansowe zwykłych obywateli w wielu regionach. Wiąże się to oczywiście ze spadkiem popytu na dobra luksusowe, jak chociażby nowe smartfony. Dotknęło to również nowych iPhone'ów 14, których sprzedaż mocno ucierpiała. Apple zostało nawet ponoć zmuszone do ograniczenia ich produkcji. Łańcuch dostaw Apple został poinformowany o dostosowaniu linii montażowych iPhone'ów 14, tak aby możliwe było wyprodukowanie dodatkowych 6 milionów sztuk. Okazuje się jednak, że popytu na dodatkowe smartfony zwyczajnie nie ma. Firma ustaliła sobie na 2022 rok dość ambitny cel wysyłki 90 milionów egzemplarzy iPhone'a 14. Jak wskazuje najnowszy raport Bloomberga, firma zamierza mimo wszystko trzymać się tego planu.

Mały popyt na iPhone'y 14 skłania Apple do ograniczenia produkcji swoich najnowszych smartfonów. Firma mimo wszystko chce utrzymać cel wysłania 90 milionów egzemplarzy.

Apple iPhone

Mówi się, że zainteresowanie wersjami iPhone 14 z dopiskiem Pro oraz Pro Max jest wyższe niż w przypadku podstawowych wersji. Powodem mogą być większe zmiany względem serii 13. Mniejszy popyt na smartfony od Apple jest - jak już zostało wspomniane - spowodowany przez kryzys gospodarczy w wielu krajach. W Chinach zakup iPhone'ów 14 w ciągu pierwszych 3 dni od uruchomienia sprzedaży spadł o 11% w stosunku do iPhone'ów 13.

Większe zainteresowanie podstawowymi wersjami nowych iPhone'ów możemy zobaczyć w przypadku serii 15, która wprowadzi więcej zmian, co najpewniej skłoni większą liczbę użytkowników starszych modeli do przesiadki. Modele iPhone 15 mają oferować procesor A16 Bionic, podczas gdy wersje z dopiskiem Pro otrzymają zupełnie nowy A17 Bionic. Obyśmy tylko przy okazji nie zobaczyli podwyżek cen.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Słaby popyt na iPhone 14. Właśnie dlatego Apple ograniczy produkcję

 0