Gry Activision nie znikną z konsol PlayStation po przejęciu przez Microsoft

Gry Activision nie znikną z konsol PlayStation po przejęciu przez Microsoft

Jeśli grasz na PlayStation 4 lub PlayStation 5 i masz obawy, że wkrótce utracisz dostęp do Call of Duty czy Diablo, możesz spać spokojnie.

Po tym, jak Microsoft poinformował o przejęciu Activision Blizzard, posiadacze konsol Sony zaczęli zastanawiać się, czy takie gry, jak Call of Duty czy Diablo, nie staną się dla nich niedostępne. Ani Activision, ani Microsoft nie wypowiedziały się jeszcze oficjalnie w tej sprawie, ale w dokumentach, które trafiły do amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd, gracze bawiący się na PlayStation mogą znaleźć słowa pokrzepienia. Te tytuły, które dotychczas trafiły na PS4 i PS5, nie znikną z nich w wyniku przejścia Activision w ręce giganta z Redmond.

Posiadacze PlayStation 4 i PlayStation 5 nie stracą dostępu do tych gier, które Activision wydało do tej pory.

"Uszanujemy wszystkie istniejące zobowiązania po sfinalizowaniu transakcji. Tak jak w przypadku przejęcia Minecrafta [studia Mojang - przyp. red.] przez Microsoft, tak i my nie zamierzamy usuwać gier z platform, na których są dostępne obecnie" - to fragment dokumentów opracowanych przez Activision. Wygląda więc na to, że wszystkie dotychczasowe odsłony Call of Duty czy Diablo nie znikną w nadchodzących miesiącach ze sklepów, w tym z oferty PlayStation Store.

Jednak przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft to mimo wszystko kiepska wiadomość dla graczy, którzy zdecydowali się na zakup PlayStation 4 lub PlayStation 5. Już wiadomo, że część gier stworzonych przez tę firmę trafi wyłącznie na konsole Xbox oraz komputery osobiste. Wszystkie z nich będą dostępne na premierę w usłudze Xbox Game Pass. Natomiast wybrane tytuły trafią na PlayStation, ale całkiem możliwe, że dojdzie do tego z opóźnieniem (tzw. czasowa ekskluzywność). Powstaje więc pytanie, co z takimi grami, jak nadchodzące Call of Duty: Modern Warfare 2, Diablo 4 czy Overwatch 2?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gry Activision nie znikną z konsol PlayStation po przejęciu przez Microsoft

 0