Activision wygrywa z twórcami cheatów do Call of Duty. Firma dostanie duże odszkodowanie

Activision wygrywa z twórcami cheatów do Call of Duty. Firma dostanie duże odszkodowanie

Zazwyczaj to konsumenci wygrywają w sądach procesy z firmami. Tym razem sytuacja jest inna, a zwycięzcą jest Activision Blizzard. Na jego konto ma wpłynąć spora suma.

Cheaterzy stanowią ogromny problem dla graczy i twórców gier. Deweloperzy podejmują różne kroki, by walczyć z tym zjawiskiem poprzez specjalne narzędzia w grach do wykrywania oprogramowania do oszukiwania albo nawet pozywając autorów takich narzędzi do sądu. Tak też było w przypadku Activision Blizzard wydawcy Call of Duty, który wygrał proces z EngineOwning. Jest to serwis odpowiedzialny za opracowanie i sprzedaż nielegalnego oprogramowania pozwalającego oszukiwać m.in. w Warzone i Modern Warfare 3.

Activision Blizzard wygrało proces z twórcami cheatów i w ramach tego dostanie odszkodowanie 14,5 mln dolarów.

Activision pozwał osoby stojące za tym projektem i zdołał wyegzekwować dużą kwotę 14,5 miliona dolarów amerykańskich odszkodowania. Dodatkowo cheaterzy są zobligowani pokryć wszelkie koszty prawne, wynoszące 292 tysiące USD. Ponadto sędzia orzekł, iż strona EngineOwning musi zostać przekazana pod kontrolę Activision.

Ten zapewne zamknie serwis i powiązane z nim programy. Trudno dziwić, że wydawcy walczą na różne sposoby z pomysłodawcami cheatów, bo cierpią na tej działalności nie tylko same firmy, ale przede wszystkim gracze, którzy spotykają oszustów na wirtualnym polu bitwy.

Activision pozwało EngineOwning w styczniu 2022 r., a w lutym 2023 roku otrzymało odszkodowanie w wysokości 3 milionów dolarów od twórcy oszustów.

Nastąpiło to zaraz po wygranej przez Bungie w sprawie przeciwko twórcom AimJunkies. Jak donosił GamesIndustry.biz, deweloperom przyznano 63 210 dolarów odszkodowania, ale tym razem to ława przysięgłych, a nie sędzia, stanęła po stronie Bungie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Activision wygrywa z twórcami cheatów do Call of Duty. Firma dostanie duże odszkodowanie

 0