Adidas zrobił słuchawki... i to nie byle jakie!

Adidas zrobił słuchawki... i to nie byle jakie!

Adidas zaprezentował swoje najnowsze dzieło. Nie są to buty, nie jest to odzież. Zaprezentował bowiem słuchawki, które zasilane są... energią słoneczną.

"Czy chcą Państwo zainwestować w panele fotowoltaiczne?" - to wyrażenie z pewnością jest Wam wszystkim znane. Takiego samego zdania jest Adidas, który zapowiedział rychły debiut słuchawek bezprzewodowych Adidas RPT-02 SOL zasilanych energią słoneczną. Adidas obiecuje przy tym produkcie nawet 80 godzin pracy na akumulatorze, a skrzętnie ukryty w pałąku panel solarny autorstwa Exeger ma dodatkowo wydłużyć czas działania.

Adidas zapowiada słuchawki z panelem fotowoltaicznym. Adidas RPT-02 SOL będą jednak drogie.

Adidas RPT-02 SOL wyposażone zostały w dwa, 45-milimetrowe przetworniki charakteryzujące się pasmem przenoszenia od 20 Hz do 20 kHz, czyli nie mamy tutaj do czynienia z czymś stricte hi-endowym, bo jak wiemy, urządzenia z górnej półki pochwalić się mogą zdecydowanie szerszym spektrum - szczególnie w wyższym paśmie. Słuchawki te współpracują z technologią połączenia bezprzewodowego Bluetooth 5.2, która zapewnia stabilność nawet na dystansie 33 metrów. Wyposażone zostały również w mikrofon.

Słuchawki są certyfikowane standardem IPX4, wykonane zostały z plastiku pochodzącego z recyklingu (nawet 87% konstrukcji) i - jeśli nie będzie słonecznej pogody - dołączony do zestawu akumulator naładujemy przy pomocy USB-C w około dwie godziny. Cóż.. słuchawki na pewno nie wyglądają na hi-endowe. Producent nie podzielił się nawet informacjami odnośnie charakterystyki dźwięku, choć być może zrobi to podczas faktycznej premiery. Już dziś można składać preordery i jeśli jesteście zainteresowani, przygotujcie 229 dolarów amerykańskich, czyli po wizycie u cinkciarza i dodaniu 23%, tak wielbionego przez Polaków VAT, wyjdzie jakieś 1315 zł. Wiecie co to oznacza, prawda? To, że słuchawki Adidas RPT-02 SOL bezpośrednio konkurować będą z... Sony WH-1000XM4.

Aktualizacja. Cena na polski rynek okazała się być zdecydowanie niższa. Wynosi ona bowiem 999 zł, a preordery możecie składać pod tym adresem.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Adidas zrobił słuchawki... i to nie byle jakie!

 0