Płyty główne z chipsetem X670 będą jeszcze droższe!

Płyty główne z chipsetem X670 będą jeszcze droższe!

Dosłownie wczoraj pisaliśmy o pierwszych sklepowych cenach płyt głównych bazujących na chipsecie X670 od MSI. Dziś dowiedzieliśmy się, że preordery można składać również na płyty główne ASUS, które... są jeszcze droższe.

Wygląda na to, że na czarny scenariusz związany z cenami płyt głównych z chipsetem X670 się nie zmieni. Wczoraj pisaliśmy o preorderach na płyty główne MSI X670E Carbon oraz Pro X670-P WiFi, które w najwyższej wersji kosztują odpowiednio 640 i 426 euro, co w przeliczeniu na polską walutę daje nawet 2999 zł. Dziś dowiedzieliśmy się, że średniopółkowy Carbon to faktycznie nie wszystko na co stać producentów, ponieważ do akcji "przedsprzedaż" dołączył również ASUS.

Ceny przy przedsprzedaży zawsze były wyższe od oficjalnie wprowadzonych w czasie premiery sklepowej. Najwyższy segment może kosztować nawet 6900 zł.

X670 ASUS Cena

Płyty główne ASUS z chipsetem X670 pojawiły się w listingu pewnego niemieckiego sklepu, który stosuje 19% podatek VAT. Z tego też względu do wszystkich podanych tutaj cen należy doliczyć dodatkowe 4% ze względu na to, że znajdujemy się po wschodniej granicy. Na listingu widnieje kilka płyt głównych, wśród których znajdziemy ASUS Prime X670-P, ASUS Prime X670-P WiFi, ROG Strix X670E-A Gaming WiFi, ROG Strix X670E-F Gaming WiFi, PROArt X670-E Creator WiFi, ROG Strix X670E-E Gaming WiFi, ROG Crosshair X670E Gene, Crosshair X670E Hero oraz najdroższa i najbardziej wypasiona w tym zestawieniu ROG Crosshair X670E Extreme.

Biorąc pod uwagę fakt, że w poprzednim listingu, który obejmował płyty główne MSI nie pojawiły się żadne hi-endowe konstrukcje, uważaliśmy, że cena na poziomie 2999 zł za średniopółkowca powinna się odpowiednio zwiększyć w przypadku takich produktów jak MEG Godlike lub Ace. Wygląda na to, że mieliśmy rację, ponieważ w niemieckim sklepie płyty główne ASUS-a wyceniono nawet na 1475 euro, co w przybliżeniu daje uwaga... ok. 6900 zł. Najtańsza wersja, czyli Prime X670-P kosztuje w tym wypadku... 483 euro, co daje nam w przybliżeniu ok. 2260 zł.

Do premiery procesorów AMD Ryzen 7000 zostało nieco czasu. Producent oficjalnie już zapowiedział, że 29 ujrzymy pokaz możliwości procesorów nowej generacji i pierwsze płyty główne największych marek. Do premiery sklepowej jest naturalnie jeszcze dalej, dlatego wszystkie podane tutaj ceny mogą być poddane odpowiedniej korekcie... choć zapewne nie takiej, na jaką liczymy. Wygląda na to, że będzie po prostu drogo i na tę ewentualność należy się przygotować.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Płyty główne z chipsetem X670 będą jeszcze droższe!

 0