Aktualizacja do Windowsa 10 rozwiązuje kilka problemów. Zalecamy jej instalację

Aktualizacja do Windowsa 10 rozwiązuje kilka problemów. Zalecamy jej instalację

Aktualizacje do Windowsa 10 powodują niekiedy różne problemy, a ostatnie negatywnie wpływały na wydajność czy psuły pasek zadań. Microsoft jednak stara się eliminować wszelkie błędy i tak też jest w przypadku wydanej ostatnio łatce.

Update KB5004237 z lipca wreszcie rozwiązuje kłopot z gorszą wydajnością, która była obecna w kilku grach po implementacji wcześniejszego zestawu. Teraz liczba klatek powinna wzrosnąć u użytkowników, u których występowały przycięcia. Sytuacja obejmowała różne urządzenia niezależnie od konfiguracji z procesorami Intela czy AMD oraz kartami graficznymi od NVIDII i Czerwonych. Oprócz tego wyeliminowano błędy z dźwiękiem objawiające się nagłym, wysokim poziomem hałasu, a także samą gorszą jakością dźwięku. Producent z Redmond potwierdził istnienie problemu w maju.

Aktualizacja KB5004237 rozwiązuje problemy z wydajnością w niektórych grach czy błędnie wyświetlanymi ikonkami na pasku zadań.

Aktualizacja do Windowsa 10 rozwiązuje kilka problemów. Zalecamy jej instalację

KB5004237 poprawia również działanie paska zadań, w efekcie ikonki są wyświetlane prawidłowo. Aktualizacja jest dedykowana dla Windowsa 10 w wersji 2004 lub nowszej i ma zostać pobrana przez nasz system operacyjny automatycznie. Jeśli jednak tak się nie stanie to wówczas należy udać się do Ustawień -> Windows Update i wyszukać poprawkę ręcznie. Warto przypomnieć, że Microsoft jakiś czas temu załatał lukę 0-day, która dotknęła usługę Windows Print Spooler. „PrintNightmare” uzyskał status luki krytycznej i wedle dostępnej wiedzy umożliwia zdalne wykonanie kodu z uprawnieniami SYSTEM, w konsekwencji haker mógł przejąć kontrolę nad komputerem.

Aktualizacja do Windowsa 10 rozwiązuje kilka problemów. Zalecamy jej instalację

Microsoft zaleca swoim klientom wyłączenia bufora drukowania Windows z powodu pojawienia się nowej luki umożliwiającej cyberprzestępcom wykonanie złośliwego kodu na sprzęcie i obecnie jedynym rozwiązaniem jest całkowite wyłączenie tej opcji. O tym, jak to zrobić przeczytacie w oddzielnej wiadomości dostępnej pod tym adresem. Przy okazji możecie też zainteresować się wymaganiami sprzętowymi Windowsa 11, czyli następcy "dziesiątki".

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Aktualizacja do Windowsa 10 rozwiązuje kilka problemów. Zalecamy jej instalację

 0