Anonymous tworzy kryptowalutę. Czy Anon Inu zdoła namieszać w branży?

Anonymous tworzy kryptowalutę. Czy Anon Inu zdoła namieszać w branży?

Anonymous to grupa, która zasłynęła m.in. z ataku hakerskiego przeprowadzonego na PlayStation Network w 2011 roku, w wyniku którego przejęto ogromne ilości danych: loginy, hasła, adresy e-mail czy informacje o kartach płatniczych. Sony straty oszacowało na więcej niż 170 milionów dolarów. Oczywiście grupa przeprowadziła wiele różnych akcji jak choćby ta wymierzona w ACTA. Teraz hakerzy z Anonymous postanowili opracować własną kryptowalutę.

Anon Inu, bo tak nazywa się ta kryptowaluta stanowi odniesienie do popularnego pieseła. W tym przypadku całość oparto na Binance Smart Chain (BSC), w efekcie jej posiadacze będą dostawać bezpłatne tokeny, NFT i szereg innych bonusów. Część wpływów twórcy wirtualnego pieniądza przeznaczą na schroniska dla psów. W założeniu jest to nie tylko typowy środek płatniczy, ale również rozwiązanie oferujące przytoczone profity. W zasadzie to tyle, co obecnie wiemy o projekcie, aczkolwiek zapewne w niedalekiej przyszłości Anonymous zdradzi więcej detali. Za powstanie tej kryptowaluty odpowiadają dwa ważne według organizacji powody.

Anonymous zamierza wprowadzić kryptowalutę Anon Inu, której celem jest walka z Chinami i Elonem Muskiem.

Pierwszym jest walka z Chinami, które zdaniem Anonimowych chcą zniszczyć kryptowaluty pozbywać się wszystkich jej kopaczy i robią to po to, żeby wprowadzić własne rozwiązanie w postaci wirtualnego juana, który będzie jedynym oficjalnym środkiem płatniczym w Państwie Środka. Drugim celem pozostaje Elon Musk, z którym zostanie przeprowadzona wojna na memy z wykorzystaniem Anon Inu, chociaż brzmi to dziwnie i nie znamy większych detali odnośnie tego pomysłu. Należy przyznać, iż do niedawna Chiny były atrakcyjnym punktem dla górników, a same władze chętnie zezwalały na wydobywanie kryptowalut. To się jednak zmienia ze względu na pomysł wystartowania z własną wirtualną walutą.

Natomiast Elon Musk zdecydowanie podpadł Anonymous. Ostatnio pisaliśmy o opublikowanym przez grupę wideo z groźbą oraz oskarżeniami kierowanymi w stronę szefa Tesli. Hakerzy zarzucają "narcystycznemu" miliarderowi manipulowanie kursem kryptowalut, co "niszczyło życia". Warto przypomnieć, że biznesmen razem ze swoim przedsiębiorstwem doprowadzili do rekordowych wartości bitcoina ogłaszając inwestycję 1,5 mld dolarów w tę kryptowalutę pozwalając na kupno pojazdów za bitcoiny. Po pewnym czasie Musk nieoczekiwanie skrytykował walutę za negatywny wpływ na środowisko oraz zużycie paliw podczas wydobycia co doprowadził do spadku kursu. Takie działanie zdecydowanie nie spodobało się Anonymous.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Anonymous tworzy kryptowalutę. Czy Anon Inu zdoła namieszać w branży?

 0