Aktualizacja do Windowsa 11 może stanowić zagrożenie dla komputerów

Aktualizacja do Windowsa 11 może stanowić zagrożenie dla komputerów

Microsoft opublikował opcjonalną aktualizację KB5014019 do systemu operacyjnego Windows 11, która jak się okazuje niekorzystnie wpływa na produkty firmy Trend  Micro i może stanowić zagrożenie dla komputerów.

To, że Microsoft psuje systemy Windows 10 i Windows 11 kolejnymi uaktualnieniami nie dziwi już prawie nikogo. Wadliwa okazała się także nowa i na szczęście opcjonalna aktualizacja KB5014019 do Windowsa 11, która zakłóca działanie oprogramowania Trend Micro. Według Trend Micro update negatywnie wpływa na silnik User Mode Hooking (UMH), który pomaga między innymi w ochronie przed ransomware. Prowadzi to do awarii oraz zatrzymania działania sterownika. Producent zdaje sobie sprawę z problemu ze zgodnością User Mode Hooking (UMH) z opcjonalnymi poprawkami dla Windowsa 11 i Windowsa Server 2022 wydanymi kilka dni temu, dlatego zasugerował wyjście z niekorzystnej sytuacji.

Opcjonalna aktualizacja do Windowsa 11 może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa komputerów.

Klienci, którzy zastosowali opcjonalną poprawkę systemu Windows, mogą ją tymczasowo odinstalować z poziomu Windows Update lub skontaktować się z pomocą techniczną Trend Micro w celu uzyskania dalszej pomocy dotyczącej modułu debugowania UMH. Firma zapewnia, że ​​analizuje problem i pracuje nad jego rozwiązaniem. Cóż w takim przypadku odradzamy instalowanie wadliwego zestawu poprawek, aczkolwiek jeżeli już to zrobiliśmy, to jest to obecnie najskuteczniejsze rozwiązanie.

Z drugiej strony opcjonalny update wyeliminował rozmaite bolączki trapiące jedenastkę i zaimplementował pewne rozwiązania. Przede wszystkim wprowadza funkcję Spotlight znaną z Windowsa 8 umożliwiającą automatyczną zmianę tapety lub blokady na tła dostarczane przez Bing. Oprócz tego wyrównano pasek zadań po lewej stronie i dodano animacje do ikony widżetów. Zgodnie z danymi StatCounter Windows 11 posiada 8.89 procent udziałów w rynku i zajmuje trzecie miejsce, przegrywając z wysłużonym Windowsem 7 (12.62 procent). Liderem jest niezmiennie Windows 10 z 73.24 udziałami.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Aktualizacja do Windowsa 11 może stanowić zagrożenie dla komputerów

 0