Alan Wake Remastered - wyciekły pierwsze screeny. Widać dużą poprawę

Alan Wake Remastered - wyciekły pierwsze screeny. Widać dużą poprawę

Nie wiemy, czy było to planowane, ale Alan Wake Remastered pojawił się już na brytyjskim Amazonie wraz z pierwszymi screenami.

Po raz pierwszy o istnieniu projektu dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych źródeł. W podobny sposób zdały się trafić do sieci pierwsze screeny Alan Wake Remastered. Nie opublikowali ich twórcy - studio Remedy Entertainment - a brytyjski Amazon. Nie omieszkali o tym poinformować dociekliwi użytkownicy Twittera. Gra została wyceniona na 24,99 funtów (na tej podstawie można przewidywać, że w Polsce za wydanie na PC nie zapłacimy raczej więcej niż 150 złotych), a jeśli przedstawione ujęcia są rzeczywiste, a nie sztucznie podrasowane, to wygląda na to, że autorzy remastera naprawdę się przyłożyli. Widać dużą poprawę zarówno w ogóle, jak i w szczególe. 

Wyciekły pierwsze screeny z Alan Wake Remastered. Jeśli nie są to sztucznie podrasowane ujęcia, wygląda na to, że twórcy wykonali kawał solidnej roboty.

Nietrudno dostrzec wyższą rozdzielczość, lepsze tekstury czy bogatsze w szczegóły modele postaci. Niektóre ujęcia pochodzą z przerywników filmowych, co sugeruje, że Remedy odświeża nie tylko samą rozgrywkę, ale także wszystkie cutscenki. Niestety w ofercie brytyjskiego Amazona zabrakło daty premiery gry. Jednak według Daniela Ahmada, starszego analityka z agencji Niko Partners, Alan Wake Remastered może trafić do sklepów 5 października. Oficjalnie wiadomo tylko, że remaster ujrzy światło dzienne jesienią tego roku. Wygląda na to, że prace są już na ukończeniu.

7 września Remedy Entertainment zapowiedziało oficjalnie Alan Wake Remastered (wcześniej projekt znajdował się w chmurze plotek i nieoficjalnych doniesień). Gra otrzyma rozdzielczość 4K, ulepszone modeli postaci (przede wszystkim głównego bohatera), poprawione przerywniki filmowe czy nowe komentarze reżyserskie od Sama Lake'a. Remaster powstaje w wersjach na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Alan Wake Remastered - wyciekły pierwsze screeny. Widać dużą poprawę

 0