Amazon oskarżony o przemyt marihuany. Aresztowania kierowników i dyrektorów

Amazon oskarżony o przemyt marihuany. Aresztowania kierowników i dyrektorów

Policja w Madhya Pradesh, centralnym stanie Indii, rozpoczęła dochodzenie przeciwko dyrektorom wykonawczym indyjskim oddziałem Amazona w związku z domniemanym wykorzystaniem rynku e-commerce do przemytu marihuany na rynku południowoazjatyckim.

Władze nie ujawniają ile osób z kadry zarządzającej usłyszało zarzuty, jednak podkreśla, że w uzyskanych od Amazon India wyjaśnieniach pojawia się wiele sprzeczności. Dyrektorzy Amazona zostali aresztowani na mocy krajowego prawa antynarkotykowego, poinformowała policja stanowa w oświadczeniu. Policja w Madhya Pradesh aresztowała w zeszłym tygodniu dwóch mężczyzn z 20 kg marihuany, twierdząc, że ​​mężczyźni używali strony portalu Amazon India do przemytu. Amazon oświadczył, że współpracuje z policją w śledztwie, jednak Narottam Mishra, minister spraw wewnętrznych Indii, wyraził zaniepokojenie domniemanym nadużyciem rynku Amazona i powiedział, że firma wcale nie współpracuje w dochodzeniu. "Wezwano Amazon, ale nie współpracują. Doprowadzimy ich. Apeluję do dyrektora generalnego Amazona o współpracę, w przeciwnym razie zainicjujemy działania" – powiedział Mishra.

Indyjska policja oskarżyła lokalny oddział Amazona o przemyt narkotyków. Aresztowano część kadry zarządzającej i wezwano Amazona do współpracy, której gigant rzekomo odmawia. To kolejne problemy platformy e-commerce na tamtejszym rynku.

Rzecznik Amazon India powiedział, że firma ma odpowiednie standardy i zobowiązuje sprzedawców do przestrzegania wszystkich obowiązujących przepisów dotyczących sprzedaży produktów na amazon.in. Firma nie zezwala na wystawianie i sprzedaż produktów, które są zabronione przez prawo. "Jednak w przypadku, gdy sprzedawcy wymieniają takie produkty, jako pośrednicy, podejmujemy rygorystyczne działania, które mogą być wymagane przez prawo, gdy zostanie nam to wskazane. Problem został nam zgłoszony i obecnie go badamy. Zapewniamy pełną współpracę i wsparcie wymagane organom śledczym i organom ścigania w trwającym dochodzeniu i zapewniamy pełną zgodność z obowiązującymi przepisami prawa" twierdzi przedstawiciel Amazona.

Indie to kluczowy rynek zagraniczny dla Amazona, w który gigant zainwestował ponad 6 mld dolarów USD. Firma jednak ma liczne problemy na tym obszarze. We wrześniu informator z indyjskiego oddziału firmy twierdził, że jej przedstawiciele prawni przekupili urzędników państwowych. Amazon powiedział, że prowadzi dochodzenie w sprawie zarzutu. Jednocześnie przeciw gigantowi toczy się postępowanie antymonopolowe.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amazon oskarżony o przemyt marihuany. Aresztowania kierowników i dyrektorów

 0