Amazon zacznie akceptować Bitcoina? Plotki sprawiły, że cena waluty mocno podskoczyła

Amazon zacznie akceptować Bitcoina? Plotki sprawiły, że cena waluty mocno podskoczyła

Cena Bitcoina wzrosła do blisko 40 000 USD w związku z informacjami, że Amazon planuje zaakceptować kryptowalutę jako formę płatności. BTC na krótko przekroczył 39 000 $ po raz pierwszy od połowy czerwca, ale jego cena szybko spadła do 36 tys. USD. 

Skok ceny nastąpił po odkryciu ogłoszenia o pracę dla „Cyfrowej Waluty i Kierownika Produktu Blockchain” w Amazon. „Zespół Payments Acceptance & Experience poszukuje doświadczonego lidera produktu do opracowania strategii cyfrowej waluty i Blockchain firmy Amazon oraz harmonogramu produktu” – czytamy w ogłoszeniu. Wygląda więc na to, że internetowy gigant przygotowuje się do przyłączenia się do innych firm, które akceptują Bitcoina jako formę płatności za produkty dostępne w ofercie sklepu. Informator wtajemniczona w sprawę powiedziała City AM, że ma to nastąpić przed końcem roku, a Amazon może postawić na własny token w 2022 r.

Cena Bitcoina wzrosła do blisko 40 000 USD w związku z informacjami, że Amazon planuje zaakceptować kryptowalutę jako formę płatności.

„To nie jest tylko przechodzenie przez projekty dotyczące konfiguracji rozwiązań płatności kryptowalutowych w przyszłości – jest to pełna, dobrze omówiona, integralna część przyszłego mechanizmu działania Amazon” – powiedziała City AM. „Zaczyna się od Bitcoina – to kluczowy pierwszy etap tego projektu, a dyrektywa pochodzi z samego szczytu… od samego Jeffa Bezosa”.

Informator stwierdziła też, że Amazon chce zaakceptować inne kryptowaluty jako metody płatności po zaakceptowaniu Bitcoina na platformie. „Ethereum, Cardano i Bitcoin Cash będą następne w kolejce, zanim wprowadzą osiem najpopularniejszych kryptowalut online” – dodała. „To nie potrwa długo, ponieważ plany już istnieją i pracują nad nimi od 2019 roku”.

Bitcoin to przyszłość Twittera - uważa Jack Dorsey

Bitcoin zyskał podobny wzrost na początku tego roku, kiedy Tesla powiedział, że zacznie akceptować kryptowaluty, ale Elon Musk wycofał się z tych planów (powodem miał być fakt, że waluta ta nie jest wystarczająco „zielona”). Dyrektor generalny powiedział niedawno, że Tesla prawdopodobnie w pewnym momencie powróci do akceptowania BTC, co zapewne ponownie zwiększy jego wartość. Jeśli Amazon naprawdę planuje przyjąć Bitcoin, spodziewać można się gwałtownego wzrostu ceny tej kryptowaluty, który będzie miał trwalszy charakter. Takie fluktuacje pokazują jednak bardzo dobrze, jak niestabilne są cyfrowe waluty i jak łatwo nimi spekulować.  

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amazon zacznie akceptować Bitcoina? Plotki sprawiły, że cena waluty mocno podskoczyła

 0