Karty graficzne PowerColor Radeon RX 6600 XT pojawiły się w sprzedaży detalicznej

Karty graficzne PowerColor Radeon RX 6600 XT pojawiły się w sprzedaży detalicznej

W jednym ze sklepów detalicznych w Nowej Zelandii zauważono trzy różne karty PowerColor Radeon RX 6600 XT, co sugeruje, że AMD może wypuścić RX 6600 XT raczej wcześniej niż sądzono. Obecnie ten układ graficzny ma zostać wprowadzony na rynek w sierpniu, chociaż AMD jeszcze niczego oficjalnie nie ogłosiło. 

Ostatnio pojawiło się wiele plotek i przecieków dotyczących Radeona RX 6600 XT. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ten układ graficzny zostanie zaprezentowany 11 sierpnia, a wyciekające testy i zdjęcia potwierdzają zbliżającą się premierę i pozwalają spekulować na temat rzeczywistej wydajności. Teraz u sprzedawcy w Nowej Zelandii pojawiły się oferty trzech różnych modeli Radeona RX 6600 XT. Wpisy na stronie detalisty zostały usunięte, ale internauci zrobili zrzuty ekranu przedstawiające ceny i nazwy każdego modelu.

W jednym ze sklepów pojawiły się wczesne oferty trzech modeli Radeona RX 6600 XT od Powercolor, co sugeruje zbliżającą się premierę. Nieoficjalnie karty do sprzedaży trafią już 11 sierpnia.

Dwa tygodnie temu firma PowerColor "przypadkowo" umieściła na swojej stronie internetowej kategorię kart graficznych RX 6600 XT. Teraz wiemy, że firma na premierę przygotuje aż trzy modele: Fighter, Hellhound i Red Devil. Zgodnie z ich nazwą, każdy z nich będzie wyposażony w 8 GB pamięci GDDR6, co dodatkowo potwierdza specyfikacje pamięci, o których słyszeliśmy. Prędkości zegarów nie zostały ujawnione, choć warto również zauważyć, że dwie z tych kart będą fabrycznie przetaktowane.

 Radeon RX 6600 XT przetestowany. Jak wypada na tle GeForce'a RTX 3060 Ti?

Jeśli chodzi o ich ceny, każdy z nich został wyceniony na 1248,99 USD (dolarów nowozelandzkich), co daje około 3370 zł. Tak wysokie ceny oraz jednakowa wycena wszystkich modeli sugeruje, że są to jedynie ceny tymczasowe. Nawet zakładając bardzo wysokie ceny GPU w Nowej Zelandii, tak absurdalne kwoty są raczej nierealne. Według plotek AMD Radeon RX 6600 XT ma wejść na rynek 11 sierpnia. Tym razem AMD nie wprowadza na rynek modelu referencyjnego, co oznacza, że RX 6600 XT będzie dostępny tylko za pośrednictwem partnerów, takich jak PowerColor.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Karty graficzne PowerColor Radeon RX 6600 XT pojawiły się w sprzedaży detalicznej

 0