EVGA reaguje na uszkodzenia kart RTX 3090 w grze New World Amazona

EVGA reaguje na uszkodzenia kart RTX 3090 w grze New World Amazona

W ciągu ostatnich kilku dni słyszeliśmy sporo o kartach EVGA RTX 3090, które ulegały awarii podczas gry w nowe MMO od Amazona - New World. Pojawiło się wiele doniesień o uszkodzonych kartach, jednak wszystko wskazuje na to, że producent bez problemu rozpoczyna akcję wymiany wadliwych egzemplarzy.

Jak donosi PCGamer, rzecznik EVGA oświadczył, że wszystkie niesprawne karty graficzne RTX 3090 są wymieniane. Ponadto YouTuber "JayzTwoCents" dowiedział się od EVGA, że przynajmniej w Stanach Zjednoczonych nowe RTX 3090 są wysyłane do osób dotkniętych problemem niemal natychmiast po złożeniu zgłoszenia RMA w związku z incydentem w New World, więc klienci nie będą musieli czekać, aż ich martwa karta graficzna zostanie sprawdzona przez serwisantów.

EVGA rozpoczyna akcję wymiany uszkodzonych w grze New World kart RTX 3090. W USA użytkownicy dostają nowy egzemplarz zaraz po wystawieniu RMA. Nie wiadomo, czy podobne tempo załatwiania sprawy będzie oferowane również w innych regionach.

Gra Amazona najwyraźniej nadmiernie obciąża GPU, co w niektórych przypadkach kończy się zawieszaniem i restartami kart graficznych. YouTuber JayzTwoCents dodaje, że wielu właścicieli GPU zgłasza problemy z New World, a problematyczne karty graficzne to m.in. AMD Radeon RX 590, Radeon RX 6800, Radeon RX 6800 XT, Radeon RX 6900 XT oraz karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti i GeForce RTX 3090.

Amazon przyznaje: New World może uszkadzać karty RTX 3090

Amazon stwierdził, że problem nie dotyczy gry New Worls, ale sprzętu. Jest w tym sporo racji, bo nawet najgorzej napisana gra, nie powinna być w stanie uszkodzić GPU. Pomimo zrzucania winy na producentów kart graficznych, Amazon wydał łatkę, która ogranicza liczbę klatek na sekundę w menu - dotąd liczba fps była nieograniczona, co powodowało maksymalne obciążenie w samym menu.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: EVGA reaguje na uszkodzenia kart RTX 3090 w grze New World Amazona

 0