AMD faworyzuje górników kryptowalut? Producent odnosi się do zarzutu

AMD faworyzuje górników kryptowalut? Producent odnosi się do zarzutu

Sytuacja na rynku kart graficznych jest niekorzystna dla konsumentów, a jednym z powodów są górnicy kryptowalut wykorzystujący GPU do kopania wirtualnej waluty. Część graczy niezadowolonych z niedoboru oraz wysokich cen układów graficznych zaatakowała AMD zarzucając firmie, że faworyzuje górników. Czy tak jest faktycznie?

Wpływ na trudności w zdobyciu karty graficznej i do tego jeszcze w interesującej cenie wpływają nie tylko górnicy, ale również pandemia COVID-19. Mimo wszystko oberwało się producentom kart graficznych, w tym AMD. Do sytuacji podczas konferencji Deutsche Bank odniósł się dyrektor finansowy AMD, Devinder Kumar, według którego powinny pomóc specjalne jednostki GPU dla górników. Z drugiej strony ujawnił, że Czerwoni odnotowali wzrost przychodów z segmentu kart graficznych na poziomie 99-procent w skali rocznej (3,85 mld dolarów amerykańskich). Pracownik AMD stwierdził, że sprzedaż układów górnikom jest nieważna, zaś kryptowaluta nie stanowi dla korporacji priorytetu.

AMD nie faworyzuje górników kryptowalut, z kolei kryptowaluta nie stanowi dla firmy priorytetu.

AMD faworyzuje górników kryptowalut? Producent odnosi się do zarzutu

AMD tym samym daje do zrozumienia, że to gracze są dla niego ważni. Devinder Kumar zadeklarował także, że podaż GPU będzie na coraz większym poziomie. Producent wierzy, że poprawka powinna nastąpić w 2022 roku. Jeśli mowa o propozycjach dla górników to XFX ma pracować nad nowym modelem przeznaczonym do wydobywania kryptowalut opartym na rdzeniu Navi 22 wykorzystującym 2304 procesory strumieniowe i posiadającym 10 GB pamięci VRAM GDDR6 ze 160-bitową magistralą.

Dla fanów AMD, ponieważ procesory Ryzen z serii 5000 tanieją i to na całym świecie. Przykładowo w marcu bieżącego roku za Ryzena 5 5600X musieliśmy zapłacić 1488 zł (około 317 USD), a ostatnio dało się go nabyć taniej. Jeśli więc chcieliście kupić CPU od AMD to teraz macie do tego dogodną okazję. Zobaczymy, jak sytuacja na rynku sprzętu będzie wyglądać w przyszłości, ale miejmy nadzieję, że dojdzie do normalizacji.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD faworyzuje górników kryptowalut? Producent odnosi się do zarzutu

 0