Starlink wreszcie dostępny w Polsce. Co i za ile oferuje nam Elon Musk i SpaceX?

Starlink wreszcie dostępny w Polsce. Co i za ile oferuje nam Elon Musk i SpaceX?

Starlink pozwała na dostęp do internetu nawet tam, gdzie normalnie nie jest to możliwe, jednak jak dotąd usługa nie była dostępna w Polsce. Teraz się to zmienia.

Starlink jest bliżej niż kiedykolwiek, aby stać się globalnym dostawcą usług internetowych. W czerwcu na konferencji Macquarie Group prezes SpaceX, Gwynne Shotwell, powiedziała, że firma wystrzeliła już w kosmos około 1800 satelitów. Gdy dotrą do swojej orbity operacyjnej, co ma nastąpić do września, Starlink będzie w stanie oferować ciągły zasięg na całym świecie. Jak widać wszystko idzie zgodnie z planem, bo firma ogłosiła wejście na kolejne obszary, w tym do Polski.

Starlink wreszcie dotarł do Polski. Początkowo prędkość transmisji danych będzie się wahać od 50 Mb/s do 150 Mb/s, jednak wartości te wzrosną wraz z rozwojem usługi.

starlink ceny w polsce

Starlink właśnie poinformował, że usługa jest już dostępna w Polsce, choć w ograniczonym zakresie. "Użytkownicy mogą spodziewać się, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy prędkość transmisji danych będzie się wahać od 50 Mb/s do 150 Mb/s, gdy będziemy ulepszać system Starlink. Będą też krótkie okresy braku łączności. Gdy wystrzelimy więcej satelitów, zainstalujemy więcej stacji naziemnych i ulepszymy nasze oprogramowanie sieciowe, prędkość transmisji danych, opóźnienia i czas pracy ulegną znacznej poprawie" - czytamy w wiadomości.

Jeśli jesteście zainteresowani usługą, to wystarczy złożyć zamówienie na stronie Starlink. "Jeśli Starlink nie jest jeszcze dostępny w Twojej okolicy, możesz złożyć depozyt, aby utrzymać swoje miejsce w kolejce". Starlink jakiś czas temu uruchomił publiczne testy swojej usługi, co przyciągnęło ponad 10000 subskrybentów w 11 krajach. Użytkownicy dostarczyli obszernych danych na temat jakości internetu satelitarnego, ogólnie będąc pod sporym wrażeniem wydajności. Pobieranie przeważnie oscyluje wokół 200 Mb/s a prędkość wysyłania często przekracza 30 Mb/s.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Starlink wreszcie dostępny w Polsce. Co i za ile oferuje nam Elon Musk i SpaceX?

 0