AMD pracuje nad innowacyjną technologią Smart Access Storage. Ta zadebiutować ma w laptopie Corsair

AMD pracuje nad innowacyjną technologią Smart Access Storage. Ta zadebiutować ma w laptopie Corsair

Microsoft udostępnił niedawno swój pakiet SDK dla API DirectStorage, co oznacza, że ​​gry mogą wreszcie zacząć korzystać z nowej technologii, a pierwsza demonstracja w Forspoken była naprawdę imponująca. Teraz okazuje się, że AMD może pracować nad własnym rozwiązaniem bazującym na tym API.

Jak donosi portal VideoCardz, AMD opracowuje właśnie technologię Smart Access Storage, która ma bardzo podobne założenia do Smart Access Memory, ale jak na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów. AMD SAS stanowić może wariancję API Microsoft DirectStorage, które w marcu trafiło do programistów, zajmujących się grami na PC i przynieść ma znaczne skrócenie czasu ładowania gier (podobnie jak na nowych konsolach). 

AMD opracowuje właśnie technologię Smart Access Storage, która ma bardzo podobne założenia do Smart Access Memory, ale jak na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów.

AMD pracuje nad innowacyjną technologią Smart Access Storage. Ta zadebiutować ma w laptopie Corsair

Przechodząc na API DirectStorage, użytkownicy mogą uzyskać do 20-40% oszczędności na obciążeniu CPU, a twórcy gry Forespoken, Luminous Productions, udostępnili już swoje pierwsze demo gry, które zostało uruchomione na sprzęcie AMD. Należy pamiętać, że ta technologia jest od jakiegoś czasu dostępna tylko na konsolach Microsoft Xbox Series X/S i nadal trwają prace nad interfejsem API, aby można było ją wykorzystać w tytułach AAA nowej generacji.

Co ciekawe, pierwszym urządzeniem, które może doczekać się implementacji technologii AMD Smart Access Storage, może być laptop Corsair Voyager. Corsair od jakiegoś czasu próbuje wejść na rynek gamingowych notebooków, a informacje na temat platformy „Xenomorph” wyciekły jakiś czas temu, zwiastując topową specyfikację, w tym procesor AMD Radeon 9 6900HX i kartę graficzną Radeon RX 6800M. Wygląda to na platformę AMD Advantage Gaming Laptops, czyli konstrukcję opartą o podzespoły Czerwonych, więc byłaby to idealna wizytówka dla nowej technologii.

AMD pracuje nad innowacyjną technologią Smart Access Storage. Ta zadebiutować ma w laptopie Corsair

Zastanawia jednak, dlaczego AMD po prostu nie wybrało nazwy Microsoft DirectStorage? Powód może być prozaiczny, gdyż samo API jest tak nazwane. Jeśli chodzi o technologię, NVIDIA, Intel i AMD mogą zdecydować się na własne nazwy, ale to się dopiero okaże. Co więcej, nie możemy mieć stuprocentowej pewności, czy ta technologia będzie rozszerzeniem APIDirectStorage, czy czymś zupełnie autorskim. Laptop Corsair Voyager ma zadebiutować w czerwcu, więc prawdopodobnie usłyszymy więcej o SAS podczas konferencji AMD na Computex 2022, która zaplanowana jest na 23 maja.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD pracuje nad innowacyjną technologią Smart Access Storage. Ta zadebiutować ma w laptopie Corsair

 0