AMD Radeon RX 6900 XT Liquid Cooled - flagowiec chłodzony cieczą w sprzedaży w Europie

AMD Radeon RX 6900 XT Liquid Cooled - flagowiec chłodzony cieczą w sprzedaży w Europie

Karta graficzna Radeon RX 6900 XT LC zadebiutowała na rynku w czerwcu tego roku, z miejsca stając się najpotężniejszym gamingowym modelem w ofercie AMD. Dotychczas jednak grafika ta nie była dostępna w zwykłej konsumenckiej sprzedaży, ale to właśnie uległo zmianie.

Radeon RX 6900 Liquid Edition zawiera wstępnie wyselekcjonowany (binning) procesor graficzny Navi 21 XTXH z wyższymi częstotliwościami taktowania w porównaniu do zwykłego Radeona RX 6900 XT chłodzonego powietrzem. GPU to ostatecznie trafiło do autorskich projektów partnerów AMD, jednak oficjalnie jedynym referencyjnym wariantem z tym układem graficznym jest właśnie edycja LC.

Niemiecki sklep Mindfactory umieścił w swojej ofercie Radeona RX 6900 XT LC od PowerColor za 1749 EUR.

AMD Radeon RX 6900 XT Liquid Cooled - flagowiec chłodzony cieczą w sprzedaży w Europie

W momencie premiery AMD dało jasno do zrozumienia, że ​​Radeon RX 6900 XT LC nie będzie dostępny w bezpośredniej sprzedaży konsumenckiej. Karta została wprowadzona w ograniczonej liczbie wyłącznie dla wybranych integratorów i producentów OEM, a AMD nigdy nie obiecywało, że w końcu trafi do sklepów. Co prawda zaledwie kilka dni po premierze indyjskie sklepy zaczęły sprzedawać tę kartę klientom, pomimo wyraźnego naruszenia wytycznych AMD, które obowiązują do dziś. 

„AMD udostępni ograniczoną liczbę referencyjnych kart graficznych Radeon RX 6900 XT chłodzonych cieczą dla wybranych integratorów systemów. Integratorzy systemów są krytyczną częścią ekosystemu gier, a oferowanie tego modelu za pośrednictwem swoich kanałów pomoże zapewnić, że jak najwięcej z tych produktów trafi w ręce graczy” - tłumaczyło swoją decyzję AMD.

Wygląda jednak na to, że karta jest dostępna również dla graczy w Europie. Niemiecki sklep Mindfactory umieścił bowiem w swojej ofercie model od PowerColor (kod produktu AXRX 6900XT 16GBD6-MW2DHC) za aż 1749 EUR. Karta jest w magazynie i wysyłana do klientów od ręki. Należy zauważyć, że aktualnie podana cena jest w rzeczywistości najwyższa od momentu pojawienia się karty w sklepie. Karta była krótko dostępna za 1679 EUR (serwis do monitorowania cen Geizahls wskazuje, że edycja LC była sprzedawana od początku listopada).

Radeon RX 6900 XT LC jest wyposażony w 5120 procesory strumieniowe taktowane do 2435 MHz. Chociaż karta ma taką samą pojemność pamięci jak chłodzony powietrzem model Radeon RX 6900 XT, to w tym przypadku prędkość pamięci została zwiększona z 16Gbps do 18Gbps.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD Radeon RX 6900 XT Liquid Cooled - flagowiec chłodzony cieczą w sprzedaży w Europie

 0