AMD Ryzen 7000 wymienione w nadchodzących w komputerach HP. Co z Ryzen 6000?

AMD Ryzen 7000 wymienione w nadchodzących w komputerach HP. Co z Ryzen 6000?

Wygląda na to, że układy AMD Ryzen 7000 mogą zadebiutować na rynku szybciej, niż nam się wydawało. Niewykluczone jednak, że mamy do czynienia ze zwykłą pomyłką albo też AMD po prostu pominie serię Ryzen 6000 w swoim nazewnictwie. 

HP zdecydowało się na kolejną nieoczekiwaną zapowiedź. Firma notorycznie ujawnia na swojej stronie sprzęt, który nie został jeszcze wydany i w przypadku tego wycieku nie jest inaczej. Jak zauważył popularny informator, znany jako momomo, HP chce wkrótce wypuścić na rynek pierwsze produkty oparte na procesorach Ryzen 7000, na co wskazuje ogłoszenie nadchodzących komputerów stacjonarnych typu All-in-One na stronie amerykańskiego producenta. 

Wygląda na to, że układy AMD Ryzen 7000 mogą zadebiutować na rynku szybciej, niż nam się wydawało.

AMD Ryzen 7000 wymienione w komputerach HP. Co z Ryzen 6000?

Nie spodziewaliśmy się, że AMD wkrótce może wypuścić na rynek serię Ryzen 7000. W rzeczywistości oczekiwano raczej, że APU znane pod nazwą kodową Rembrandt, które bazować będą na architekturze Zen3+ i 6 nm procesie technologicznym, zostaną wydane tuż przed przejściem firmy na mikroarchitekturę Zen4 jako Ryzen 6000. Co więcej, spodziewamy się, że AMD prawdopodobnie wprowadzi na rynek swoje produkty Ryzen Zen3 z technologią 3D V-Cache na początku przyszłego roku na targach CES i nikt nie oczekiwał, że seria ta nazywać będzie się Ryzen 7000. Ta zmiana nazewnictwa z pewnością spowodowałaby wiele zamieszania, ponieważ po serii Ryzen 5000, naturalnym następcą wydają się układy Ryzen 6000. Tymczasem AMD może całkowicie pominąć tę nomenklaturę w swojej ofercie lub też oferować równolegle procesory z obu tych serii, utrudniając wybór potencjalnym klientom. Mamy nadzieję, że wkrótce sytuacja się wyklaruje.

Nie jest więc wykluczone, że HP chciało wymienić jedynie „Ryzen 7”, a dodatkowe zera są po prostu prostym błędem. 24 i 27-calowe komputery stacjonarne HP All-in-One będą również oferowane z serią Intel 12. generacji o nazwie kodowej Alder Lake i prawdopodobnie będą to warianty bez K w nazwie lub seria mobilna (Alder Lake-P lub M), która ma zadebiutować w przyszłym roku. Co ciekawe, przypisy, do których odnosi się wykaz, nie istnieją. To albo pomyłka, albo wstępna lista, tak czy inaczej, jest to pierwszy ślad serii Ryzen 7000 od partnera OEM firmy AMD.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD Ryzen 7000 wymienione w nadchodzących w komputerach HP. Co z Ryzen 6000?

 0